معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از آغاز تزریق دوز دوم واکسن فرهنگیان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرف ۱۰ روز آتی (تا ۱۶ شهریور) دوز دوم واکسیناسیون به اتمام برسد.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد همکاران ما واکسن خود را در ۴۲۷ مرکز تجمیعی واکسیناسیون فرهنگیان دریافت کردند و حدود ۱۲ درصد هم یا در زمان اعلام سن واکسیناسیون عمومی یا در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در مراکز عمومی واکسیناسیون انجام دادند و برخی هم در برگزاری انتخابات مشارکت داشتند که واکسن زده بودند.

وی افزود: بنابراین ۹۲ درصد از فرهنگیان دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از روز گذشته (۷ شهریور) واکسیناسیون دوز دوم فرهنگیان در سراسر کشور آغاز شد، گفت: با توجه به اینکه روز شنبه جاری طبق بخشنامه‌ای که دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کرده بود، ما هم ابلاغیه‌ای را برای همه استان‌ها فرستادیم. بسیاری استان‌ها چون دوز اول را زده بودند با همدیگر هماهنگ شده بودند و از روز شنبه دوز دوم را آغاز کردند و پیش‌بینی می‌شود ظرف ۱۰ روز آتی دوز دوم واکسیناسیون به اتمام برسد.