رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام بازگشایی همه مراکز واکسیناسیون در رشت، گفت: با توجه به درراه بودن محموله جدید واکسن به کشور، ضرورت دارد آمادگی‌ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین نیروی انسانی موردنیاز در مراکز تزریق واکسن فراهم شود.

گیل خبر/ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان, عصر امروز، نشست مشترک مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای شورای سلامت شهرستان رشت به ریاست دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد و آخرین هماهنگی‌ها در راستای تزریق واکسن در رشت موردبررسی قرار گرفت.

 دکتر ارسلان سالاری، - رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تقدیر از مشارکت همه مسئولان استانی و شهرستانی در اجرای واکسیناسیون، اظهار کرد: از فردا ،دوشنبه برای تزریق دوز دوم واکسن در رشت همه مراکز بازگشایی خواهند شد تا تزریق واکسن به‌راحتی انجام شود.

وی با بیان اینکه تا شنبه هفته آینده حدود 30 هزار دوز واکسن در رشت تزریق خواهد شد، افزود: هر پایگاه واکسیناسیون که شمار مراجعات در آن زیاد هستند باید یک مسئول داشته باشد تا نظم‌بخشی مورد انتظار در داخل و بیرون مرکز تأمین شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم تمهید مقدمات کافی جهت تزریق واکسن کرونا با تعداد دوز بیشتر در هفته آتی تأکید کرد و گفت: با توجه به درراه بودن محموله جدید واکسن به کشور، ضرورت دارد آمادگی‌ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین نیروی انسانی موردنیاز در مراکز تزریق فراهم شود.

دکتر سالاری با اشاره به تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت افزایش و تقویت زیرساخت‌های فیزیکی بهداشتی درمانی، گفت: به سبب عقب‌ماندگی‌های عدیده در حوزه بهداشت و درمان، بیشترین تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تقویت و افزایش زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی متمرکزشده بود اما اکنون باید تمرکزها به سمت واکسیناسیون و تسریع در این جهت معطوف شود.

گفتنی است: در این نشست علاوه بر معاونین و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مهندس علی فتح‌اللهی - فرماندار و رییس شورای سلامت شهرستان رشت و همچنین فرماندهان سپاه و انتظامی این شهرستان نیز حضور داشتند و  آمادگی خود را جهت افزایش مراکز واکسیناسیون و تأمین امنیت داخلی و بیرونی مراکز تزریق واکسن اعلام کردند.