در راستای افزایش ظرفیت تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه فاضلاب شهر رشت، اسکروپمپ های اولیه این تصفیه خانه پس از تعمیرات اساسی، سند بلاست و رنگ آمیزی مجدداً وارد مدار بهره برداری شد.

گیل خبر/ به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب این شرکت امروز گفت: بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای انجام این تعمیرات هزینه شد.

علیرضا غیاثی افزود: اسکروپمپ ها (پمپ های پیچوار) برای انتقال حجم زیادی از فاضلاب و تامین اختلاف ارتفاع موجود از محل تخلیه فاضلاب در ایستگاه اولیه به سمت سازه های اصلی تصفیه خانه های فاضلاب استفاده می شوند.

وی تصریح کرد: این نوع پمپ ها با یک مکانیزم ساده، دارای قابلیت حمل ذرات بزرگ همراه فاضلاب مانند شیشه، چوب، سنگ و غیره می باشند و امکان کارکرد (حتی در دبی صفر) بدون بروز مشکل برایشان وجود دارد.

وی گفت: این پمپ ها علاوه بر بازدهی بالا، موجب کاهش هزینه ها همچون برق مصرفی می شوند.

غیاثی افزود: شرکت آب و فاضلاب گیلان در راستای بهره برداری هر چه بهتر از تصفیه خانه های فاضلاب، ضمن بهره گیری از توانمندی فنی بومی شده در استان تلاش دارد تا با اقتصادی سازی هزینه های بهره برداری، میزان بهره وری تصفیه خانه ها را از لحاظ کمّی و کیفی به حداکثر ممکن برساند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code