مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی ضمن اعلام جزئیات دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، از راه‌اندازی و فعال شدن سامانه الکترونیکی ثبت‌نام تسهیلات ظرف یک هفته آینده خبر داد.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا، علی جهانی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی درباره روند اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: سال گذشته نزدیک به ۳۴۰ هزار نفر از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: مبلغ این وام قرض‌الحسنه با بهره ۴ درصد، ۵ میلیون تومان بود که امسال به ۷ میلیون تومان افزایش یافته و ۴۰۰ هزار نفر می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافته است، از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ویژه این امر ظرف یک هفته آینده خبر داد و افزود: این سامانه با هدف تسهیل ثبت‌نام و دریافت وام طراحی شده است و تا حد زیادی از مراجعات حضوری مستمری‌بگیران به بانک‌ها می‌کاهد.

 
جهانی گفت: سامانه مزبور بستری برای ثبت‌نام درخواست‌ها و واریز وام‌هاست و اولویت با کسانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده‌اند. مسلما آن دسته از مستمری‌بگیران که وام دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط هستند، نمی‌توانند تقاضای مجدد دریافت وام داشته باشند.