دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: تحقیقات مربوط به پرونده شرکت رشت الکتریک، تکمیل و با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.

گیل خبر/ به نقل از تسنیم: سیدمهدی فلاح‌میری ظهر امروز در جمع خبرنگاران از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده کیفری شرکت رشت الکتریک به دادگاه خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر تحقیقات مربوط به پرونده شرکت رشت الکتریک در دادسرای رشت تکمیل شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه پرونده شرکت مذکور با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است خاطرنشان کرد: در دادگاه به اتهامات خریداران شرکت رشت الکتریک به‌عنوان مشارکت و معاونت در ایجاد اختلال در نظام تولید رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد: به لحاظ اهمیت موضوع و فنی و تخصصی بودن مسائل آن، قرار ارجاع امر به کارشناسان رسمی در سه رشته ماشین آلات، تأسیسات راه و ساختمان و روابط کارگری و کارفرمایی صادر شد که با وصول نظریه کارشناسان در دهم فروردین امسال و ابلاغ آن به وکیل متهمین نسبت به احضار آنان جهت تفهیم اتهام و صدور قرار لازم و قانونی اقدام صورت گرفت و متهم اصلی بازداشت شد.

فلاح‌میری با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضا و کمک به احیای واحدهای بزرگ تولیدی در گیلان افزود: در رسیدگی به پرونده رشت الکتریک نیز تحقیقات فنی و کارشناسی درباره اتهامات وارده به اشخاصی که باعث تعطیلی این کارخانه شدند در کمترین زمان انجام و در دادسرای رشت تکمیل شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان خاطرنشان کرد: پس از انجام تحقیقات فنی و کارشناسی درباره اتهامات وارده، پرونده مذکور برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد.

در پی تعطیلی کارخانه‌ های بزرگ گیلان از جمله رشت الکتریک هزاران کارگر، مظلومانه بیکار شدند؛ کارگرانی همچون کارگرانِ رشت الکتریک که بهترین دوران زندگی و جوانی خود را پای این کارخانه گذاشتند و بسیاری از آن‌ها امروز به سن پیری رسیدند.

سرانجام پس از سال‌ها انتظار و توقف تولید در این کارخانه بزرگ، با دستور مؤکد رئیس قوه قضائیه و پیگیری و نظارت مستمر مسئولان قضایی گیلان، سهام این شرکت، اراضی و املاک کارخانه بالغ بر هشت و نیم هکتار در داخل شهر رشت به ارزش بالغ بر هزار میلیارد تومان اقاله و این اموال به بیت‌المال بازگردانده شده است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code