فرماندهان انتظامی گیلان و اردبیل در پی حوادث اخیر ، بیانیه مشترکی مبنی بر لزوم حفظ اخوت و دوستی بین مردم 2 شهرستان صادر کردند.

گیل خبر/ فرماندهان انتظامی گیلان و اردبیل در پی حوادث اخیر ، بیانیه مشترکی مبنی بر لزوم حفظ اخوت و دوستی بین مردم 2 شهرستان صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است :

آستارا و اردبیل به لحاظ فرهنگ و تاریخ آوازه‌ای دیرینه داشته و اهالی فهیم، ولایی و انقلابی این دو دیار از ایران اسلامی سرافراز پیمان اخوت، همدلی، محبت و صمیمیت داشته و ثابت کرده‌اند که در طول ادوار تاریخ همواره در کنار هم و پشتیبان یکدیگر بوده و با اتحاد و مودت و برادری مشکلات را حل و فصل کرده‌اند. مردم آستارا و اردبیل پیوندهای قومی و زبانی و خویشاوندی دارند و‌ برای یکدیگر ارزش و احترام فراوانی قائل هستند و اختلافات پیش آمده به هیچ عنوان شایسته مردمان این دو دیار نیست.
بسیاری از مردم این دو شهر برای کار، تحصیل، خدمات درمانی و تفریح به شهرهای همدیگر رفت و آمد می‌کنند و در طول سالیان گذشته به صورت محبت آمیز و شایسته هر ایرانی در کنار هم زندگی کرده‌اند.
فرماندهی انتظامی استان‌های اردبیل و گیلان با  محکومیت درگیری‌ها و اقدامات و فحاشی‌های اخیر صورت گرفته در فضای مجازی و حقیقی این موضوع را به دور از شأن اجتماعی و تاریخی مردمان با فرهنگ آستارا و اردبیل دانسته و به عده‌ای معلوم الحال که قصد شعله‌ور کردن این اختلافات و از بین بردن صمیمیت و روابط خوب بین مردم این دو شهر را دارند تذکر و هشدار جدی می‌دهد.
پلیس تأکید بر آرامش و آسایش فردی و اجتماعی داشته و دغدغه‌ای جز امنیت و آرامش و رفاه شهروندان، مسافران و هموطنان عزیز نداشته و مسئولانه و متعهدانه در سنگر تأمین، حفظ و توسعه امنیت و آرامش ایفای نقش خواهد کرد؛ که این مهم با تعامل، همدلی، هم‌‌افزایی و ارتباط صمیمی فی ما‌بین فرماندهی انتظامی استان اردبیل و گیلان انجام خواهد شد.
بدیهی است پلیس با هماهنگی مقام محترم قضائی در قبال هرگونه رفتار مجرمانه و مخل امنیت و آرامش فردی و عمومی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اعم از تجمع، ایجاد مزاحمت، اخلال در تردد خودرویی و فراخوان‌های غیرقانونی اقدام لازم معمول و با مسببین و محرکین با برخورداری از اقتدار قانونی به شدت برخورد خواهد کرد.
در پایان این بیانیه بر این موضوع مهم که امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس بوده، به پرهیز از هرگونه رفتار احساسی و هیجانی تأکید می‌گردد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل – سرتیپ دوم پاسدار هوشنگ حسینی
فرمانده انتظامی استان گیلان – سرتیپ دوم عزیزالله ملکی