مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان:
۱۴۰۰/۰۳/۰۴ چاپ

توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی ، فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص اهمیت منابع طبیعی و حفظ محیط زیست گفت : با توجه به اهمیت گیلان از لحاظ برخورداری از موهبت های الهی همچون منابع طبیعی ، جنگل و دریا ، این استان باید به سمت صنایع سبز یعنی صنایع وابسته و سازگار با محیط زیست و منابع طبیعی گام بردارد.

وی افزود : گیلان ظرفیت های بسیاری در صنایع مربوط به فعالیت های دریایی آبزی پروری، جنگل و سایر حوزه های طبیعی دارد و وجود شهرک های صنعتی می تواند زیربناهای لازم برای توسعه صنعت های مختلف را در این منطقه فراهم کند.

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت : فعالیت واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی منطبق با مسائل محیط زیستی بوده که می تواند حاکی از توسعه صنعت به همراه رعایت مسائل زیست محیطی باشد.

وی اضافه کرد : برای ایجاد اشتغال پایدار در استان ، علاوه بر تحولی که باید در بهره وری منابع آب ، دریا ، بخش های کشاورزی ، آبزی پروری و دامپروری ایجاد شود ، باید حوزه صنعت نیز توسعه یابد.

سعیدی کیا خاطرنشان کرد : توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری ، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد تا از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بتوان بهره جست.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان به وجود برخی مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی از جمله سرمایه در گردش اشاره و اضافه کرد : امیدواریم با تحرکی که در بانک ها بوجود آمده این مشکلات برطرف شود.