سردار دهقان پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری:
۱۴۰۰/۰۲/۲۱ چاپ

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه انتخابات فیلم و سریال نیست که تا لحظه آخر مردم را تعلیق نگه داریم، گفت: عرصه انتخابات کشور جای سلبریتی‌های سیاسی نیست.

گیل خبر/ حسین دهقان وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز (سه‌شنبه) پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران، گفت: آن چیزی که در کشور ما معنا ندارد زمان و تقید به زمان و برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌ها است. زمان، حلال مشکلات ما است چون همیشه مشکلات را به گذر زمان موکول می‌کنیم. 

وی افزود: من «حسین دهقانی پوده» همانطور که گفته بودم بدون منتظر ماندن برای حضور یا عدم حضور کسی، روز اول برای ثبت نام آمده‌ام چون معتقدم مسئولیت‌پذیری و نظم در اداره کشور را باید از همین لحظه آغاز کرد.

دکتر دهقان در پاسخ به موضع خویش در خصوص ورود اقای رئیسی به انتخابات گفت:

شما یکنفر را پیروز فرض کرده اید و میخواهید همه به نفع او کنار روند!

 عرصه انتخابات کشور جای سلبریتی‌های سیاسی نیست

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهور، فیلم و سریال نیست که تا لحظه آخر مردم را در تعلیق نگهداریم، تصریح کرد: عرصه اداره کشور جای سلبریتی‌های سیاسی نیست. پاسخگویی به مردم، پذیرش مسئولیت و کارآمدی مسئولان نظام حق همه ملت ایران است. مردم ما شایسته زندگی بهتر از این هستند.
دهقان با بیان اینکه باید با مردم روراست بود، افزود: همه مشکلات کشور ناشی از  عدم شفافیت است، آن هم شفافیت دائمی و نه شفافیت انتخاباتی. 

وی گفت: دوره شفاف‌سازی از طریق حفاظت‌ها، حراست‌ها و نهادها به پایان رسیده و مصرانه معتقد به برقراری عدالت و نظارت مردمی با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ها هستیم و با درک واقعی از نارضایتی‌ها، رنج‌ها، مطالبات و خشم مردم و با داشتن برنامه برای حل مشکلات جامعه آمده‌ام.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای حل مشکلات جامعه پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام و در این مسیر بعد از عنایت پروردگار متعال تنها به یاری ملت عزیز چشم دوخته‌ام.

دولت من، دولت شهروندان قدرتمند است

دهقان افزود: ایران با همه مردم آن فارغ از زبان، مذهب، دین، قومیت و جنسیت تعریف می‌شود. دولت من، دولت شهروندان قدرتمند ایرانی است. آنها همه برابرند، فارغ از هر نوع تبعیضی که بر آنها نوشته شود.

وی گفت: دولت من دولتی سازنده که صرفا براساس شایستگی افراد تشکیل می‌شود، است و به دنبال ایجاد آرامش واقعی در زندگی مردم خواهد بود. ذِمَّتِی بِمَا أَقُولُ رَهِینَةٌ. این کلام امیرالمومنین است که می‌فرماید بر آنچه که گفته‌ام متعهد و پایدار هستم و آنچه که می‌گویم هم مسئولیتش را می‌پذیرم و هم ان شاءالله در آینده پاسخگوی آنها خواهم بود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در خصوص اولویت‌های برنامه‌هایش در حوزه سیاست خارجی، تصریح کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعامل با همه کشورها با اولویت همسایگان، کشورهای مسلمان و کشورهای دوست خواهد بود و در این مسیر آنچه که مهم است نه یک ارتباط یک طرفه و یکجانبه بلکه ارتباطات دوجانبه و چند جانبه را سامان خواهیم داد.
دهقان افزود: یقینا روابط با اسرائیل را در هیچ زمینه‌ای متصور نخواهیم بود اما با سایر کشورها براساس منافعمان و از موضع قدرت، اقتدار، عزت و با رعایت اصول سه گانه حکمت، عزت و مصلحت تعامل خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه آیا با توجه به داشتن سبقه نظامی، نگرانی از برخوردی که با دیگر کاندیداهای نظامی در انتخابات گذشته شده است، ندارید، گفت: حرف اول و آخر را در این زمینه مردم می‌زنند. هیچ قدرت، گروه و حزبی در این مسیر  دارای اثر نخواهد بود.

برجام تصمیم ملی بود

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری  در خصوص برخورد دولت او با برجام نیز افزود: برجام یک تصمیم ملی است. کشور و مسئولین نظام در چارچوب سیاست‌های نظام باید مذاکرات را انجام دهند. آنچه که رهبری عزیز ما و شورای عالی امنیت ملی و مجلس به عنوان ملاحظات در اجرایی سازی برجام صادر و ابلاغ شد، باید تمام عیار مورد توجه قرار بگیرد. 

دهقان تصریح کرد: من در آغاز، برجام را قبول داشتم چون تصمیم نظام بود اما در اجرا، مشکلاتی وجود داشت؛ اگر سکان اداره کشور را برعهده گرفتم بر مبنای تامین حقوق ملی با قدرت و در صورت لزوم مذاکره را ادامه خواهم داد و تن به مذاکرات فرسایشی هم نمی‌دهیم.