سرپرست هیات انجمن‌های ورزشی خوزستان گفت: این ورزشکار مجوزی برای پرواز نداشت و ما هم در جریان پرواز او در سایت گتوند نبودیم.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا؛ هومن خدری درباره حادثه سقوط یک پاراگلایدر در ۱۹ اردیبهشت‌ماه در سایت گتوند گفت: مهدی محمدزاده، ورزشکار اهل رشت استان گیلان، بدون این که با کمیته پرواز هوایی هیات انجمن‌های ورزشی خوزستان یا اداره ورزش و جوانان گتوند برای پرواز با پاراگلایدر هماهنگی انجام دهد، در ساعت ۱۴:۳۰ روز دوشنبه اقدام به پرواز می‌کند. متاسفانه این ورزشکار بدون رعایت کامل نکات ایمنی پرواز و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، پرواز می‌کند که این نیز موجب سقوط پاراگلایدر و رقم خوردن این حادثه تلخ می‌شود.

وی بیان کرد: تیم عملیات اورژانس گتوند نیز بلافاصله در محل حادثه حضور پیدا می‌کند و ورزشکار آسیب‌دیده به بیمارستان کارون گتوند منتقل می‌شود و سپس با بالگرد به بیمارستان گلستان اهواز اعزام می‌شود اما متاسفانه با توجه به شدت جراحات وارده، جان خود را از دست می‌دهد.

سرپرست هیات انجمن‌های ورزشی خوزستان گفت: این ورزشکار مجوزی برای پرواز نداشت و ما هم در جریان پرواز او در سایت گتوند نبودیم.

وی با تسلیت به جامعه ورزش هوایی کشور بابت فوت این ورزشکار، افزود: این موضوع یک تلنگر برای ورزشکاران این رشته است که هر وقت قصد پرواز با پاراگلایدر از سایت‌های پروازی را دارند، با مسئولان مربوطه هماهنگ کنند تا ما نیز بعد از بررسی شرایط آب و هوایی، مجوز پرواز را صادر کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code