مظلومیت دانشکده فنی شرق؛
۱۴۰۰/۰۲/۱۱ ۱۵:۴۸ چاپ
مدرسه یا دانشکده؟!

سرپرست شورای صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه گیلان با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان و جامعه اسلامی دانشگاه گیلان، به اعضای محترم مجمع نمایندگان استان گیلان، در رابطه با درخواست اتوبوس برای دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان نامه نوشتند.

گیل خبر/ متن نامه به شرح زیر است:

از بدو شروع به کار دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان در سال ۱۳۹۲، دانشجویان به دنبال سرویسی برای این دانشکده به دلایل گوناگون از جمله عدم وجود خوابگاه دولتی بودند که بصورت پراکنده تا سال ۱۳۹۷ این موضوع در جلسات مختلف بیان شد. اما باشروع به کار شورای صنفی رفاهی دانشجویان در دوره چهارم این موضوع بصورت سلسله مراتبی و استانی پیگیری شد و این پیگیری در دوره پنجم شورا نیز ادامه یافت. این پیگیری از طریق مسئولین دانشگاهی و شهرستانی انجام شد و حتی این موضوع با استانداران سابق و فعلی نیز مطرح گردید که متاسفانه راه به جایی نبرد.

آخرین مرحله پیگیری این مورد توسط شورا در استان، پیگیری از طریق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی می‌باشد که امیدواریم با توجه به اینکه این مشکل، ادامه تحصیل دانشجویان حداقل ۶ شهرستان را بامشکل مواجه می‌نماید با پیگیری نمایندگان محترم مجلس به عنوان وکیل مردم گیلان، این مشکل با تهیه حداقل یک دستگاه اتوبوس حل گردد و با حل این مشکل امنیت عبور و مرور برای دانشجویان بخصوص دختران فراهم شود و پدری به دلیل مشکلات اقتصادی شرمنده فرزند و فرزندی شرمنده خانواده به دلیل رفتن به دانشگاه دولتی ولی با هزینه دانشگاه غیر انتفاعی و آزاد نشود.


در حال حاضر هزینه ماشین سواری نامطمئن (عبوری در اتوبان) از دانشکده فنی شرق تا رشت حدود ۲۵ هزار تومان می‌باشد. هزینه رفت و برگشت در روز حدود ۵۰ هزار تومان، در هفته با حساب هفته‌ای ۵ روز کلاس حدود ۲۵۰ هزار تومان، در ماه حدود ۱ میلیون ۱۲۵ هزار تومان و در ۴ ماه (یک ترم) حدود ۴میلیون ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد!!


با تمام مفروضات بیان شده و با احتساب کلاس ۳ روز در هفته این مبلغ در یک ترم به حدود ۲میلیون ۷۰۰ هزار تومان میرسد.
امیدواریم با تهیه حداقل یک اتوبوس تاحدی شاهد بهبود اوضاع برای دانشجویانی که در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند باشیم.