کشور بحرین به عنوان میزبان گروه مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شده است.

گیل خبر/ کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا ، کشور بحرین را به عنوان میزبان چهار بازی پایانی مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر انتخاب کرد.

این در حالی است که ایران در سه بازی آخر، به عنوان میزبان شناخته می شود. 

سایت رسمی AFC نوشت: کوالالامپور: به دنبال روند مشاوره نزدیک با انجمن‌های عضو آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امروز مکان‌های میزبانی متمرکز مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال قطر 2022 و جام ملت‌های آسیا چین 2023 را تأیید کرد. این میزبانی از 31 مه تا 15 ژوئن 2021 صورت می‌گیرد.

چین میزبان گروه A خواهد بود که شامل سوریه، فیلیپین، مالدیو و گوام است و کویت تأیید شده به عنوان میزبان گروه B  که با استرالیا، اردن، نپال و چین تایپه همگروه است.

بحرین مسابقات را در گروه C برگزار می کند که تیم‌های، عراق، جمهوری اسلامی ایران، هنگ کنگ و کامبوج در آن حضور دارند، در حالی که عربستان سعودی برای برگزاری مسابقات در گروه D انتخاب شده است که شامل تیم‌هایی از جمله ازبکستان، سنگاپور، یمن و فلسطین است.

همینطور کشور قطر از حریفان خود در گروه E عمان، افغانستان، هند و بنگلادش استقبال می‌مند و ژاپن قرار است زمینه را برای میزبانی مسابقات گروه F شامل جمهوری قرقیزستان، تاجیکستان، میانمار و مغولستان فراهم کند. امارات متحده عربی به عنوان میزبان گروه G انتخاب شده است که متشکل از ویتنام، مالزی، تایلند و اندونزی است در حالی که کره جنوبی مسابقات گروه H را که شامل ترکمنستان، لبنان، کره شمالی و سریلانکا است، برگزار می‌کند.