با اقدامات انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب گیلان، از ورود 50 درصد فاضلاب مناطق اطراف تالاب عینک به داخل آن جلوگیری شده است.

گیل خبر/ به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای گیلان؛ معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب این شرکت امروز با تشریح اقدامات صورت گرفته جهت پاکسازی تالاب عینک گفت: برای این کار بیش از 19 هزار و 700 متر لوله کذاری شبکه جمع آوری و خط انتقال فاضلاب با هزینه ای بالغ بر 29 میلیارد تومان در بلوار حمیدیان اجرا شد.

علیرضا غیاثی افزود: با احداث ایستگاه پمپاژ PSV در پارک دانشجو که هم اینک در مرحله برگزاری مناقصه قرار دارد، مجموع فاضلاب حمیدیان به تصفیه خانه فخب هدایت خواهد شد.

وی تصریح کرد: در محله های دخانیات و باقرالعلوم نیز شبکه فاضلاب به طول بیش از 15 هزار متر اجرا و 700 فقره انشعاب نصب شد.

وی، با اشاره به ساخت یک واحد منهول پمپ و اجرای یکهزار و 800 متر خط انتقال جهت هدایت فاضلاب جمع آوری شده به تصفیه خانه فخب گفت: بیش از 30 میلیارد تومان نیز در این دو محله هزینه شده است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای گیلان افزود: تاکنون با انجام این اقدامات، از ورود 50 درصد فاضلاب مناطق اطراف به داخل تالاب عینک جلوگیری شده است.

غیاثی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری کامل از ورود هرگونه فاضلاب به این تالاب، 2 باب ایستگاه پمپاژ PSV و PSZ ، خط تحت فشار مرتبط و شبکه فاضلاب بهداشتی با برآورد هزینه ای بالغ بر 31 میلیارد ریال در آینده احداث خواهد شد.