mahar-tavarom

 معاون سینمایی و امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: رای گیری بخش مردمی فیلم های همزمانی جشنواره سی و نهم فجر در استان بصورت اینترنتی انجام می شود.

گیل خبر/ به نقل از ایرنا؛ سید امیر مصباح روز یکشنبه با بیان اینکه برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی خرید بلیت به شکل حضوری امکان پذیر نیست، افزود: مخاطبان باید برای شرکت در انتخاب بهترین فیلم جشنواره از نگاه مردم، آرای خود را با استفاده از کد بلیت در سایت جشنواره فیلم فجر به ثبت برسانند.

وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت مخاطبان در اولویت است، افزود: این نخستین بار است که تمامی ۱۶ فیلم سودای سیمرغ به گیلان رسیده و از سویی علاقه‌مندان به سینما در استان ها نیز می‌توانند همه آثار جشنواره را ببینند و در رای گیری مردمی شرکت کنند.
وی با بیان اینکه جشنواره فجر مهم‌ترین رویداد سینمایی بوده و همه ساله توانسته نشاط سینمایی ایجاد کند، اظهار داشت : اکران همزمانی فیلم های سی و نهمین جشنواره فیلم فجر امسال بر اساس زیست کرونایی شیوه جدیدی از برگزاری را با هشدار و تاکید در رعایت شیوه نامه بهداشتی تجربه می کند.
معاون هنری و امور سینمایی گیلان بیان کرد: اکران همزمانی فیلم های سی و نهمین جشنواره فجر از پانزدهم بهمن ماه با ۳۰ درصد ظرفیت سینما ۲۲ بهمن رشت آغاز شده و فیلم های "شیشلیک " و " ابلق" موجب شد تا ظرفیت تعیین شده این سینما تکمیل شود.
مصباح با تأکید بر اینکه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا اجرا می‌شود، ادامه داد: ظرفیت سینما ۲۲ بهمن رشت ۸۴۰ نفر است که با تعیین ۳۰ درصد ظرفیت حداکثر می‌توانیم پذیرای ۲۵۰ تماشاگر در هر سانس باشیم.
وی اظهار داشت : تاکنون فیلم های "روشن، روزی روزگاری آبادان، زاوالا، شیشلیک، مامان، ابلق، تک تیرانداز ومصلحت" اکران شده و برای امروز  دو فیلم بی همه چیز و ستاره بازی تعریف شده و "یدو، رمانتیسم، عماد و طوبا، منصور، خط فرضی گیج گاه و تی تی " در روزهای باقی اکران می شوند.
تهیه بلیت‌های جشنواره یادشده از سامانه‌های اینترنتی ایران تیک، سینما تیکت و گیشه هفت انجام می شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و همراهی با خبرهای روز همزمانی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در گیلان می‌توانند به تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به نشانی gilan.farhang.gov.ir مراجعه نمایند.
۱۶ فیلم سودای سیمرغ در اکران همزمانی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گیلان در دو نوبت ۱۵ و ۱۸ در سینما ۲۲ بهمن رشت تا روز بیست و دوم بهمن ماه با اهتمام ویژه به پروتکل های بهداشتی اکران می شود.