اعضای باند 4 نفره که اطلاعات کارت بانکی بیش از هزار نفر را در گیلان هک کرده بودند، دستگیر شدند.

گیل خبر/ به گزارش صدا و سیما؛ معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی گیلان گفت : ماموران انتظامی با همکاری پلیس فتای استان موفق شدند 4 عضو یک گروه هکر را در بندرانزلی ، تبریز و تهران شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ حسین حسین پور گفت: کلاهبرداران از افرادی که در سایت دیوار و شیپور آگهی فروش کالا داده بودند ، 6 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند .


وی افزود : این افراد با ارسال پیامک به فرد آگهی دهنده مبنی بر اینکه اگر 2 هزار تومان به درگاه جعلی اعلام شده در پیامک پرداخت نکند ، آگهی اش در سایت حذف خواهد شد ، اطلاعات حساب بانکی فرد را پس از پرداخت وجه کپی کرده و از حساب وی ، اینترنتی سرقت می کردند.


سرهنگ حسین حسن‌پور با اشاره به کپی شدن اطلاعات بانکی هزار و 200 فرد آگهی دهنده در این 2 سایت اضافه کرد : متهمان 21، 29، 34 و 44 ساله پس از دستگیری به کلاهبرداری 6 میلیون تومان از حساب 13 نفر در مدتی کوتاه اعتراف کردند.


معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی گیلان با اعلام اینکه این پرونده در دست بررسی بیشتر است ، گفت : هموطنان به هیچ عنوان به لینک‌هایی که از طریق شماره‌های ناشناس و یا در شبکه اجتماعی ارسال می‌شود ، وارد نشوند.


وی خاطرنشان کرد : شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک کلاهبرداری در فضای مجازی ، موضوع را به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.