4 کلاهبردار که از شهروندان گیلانی با شگرد سفر‌های ارزان زیارتی و سیاحتی کلاهبرداری کرده بودند ، در رشت و بندر انزلی دستگیر شدند.

گیل خبر/ به گزارش صدا و سیما ؛ فرمانده انتظامی گیلان گفت : 4 متهم 32 ، 40، 47 و 50 ساله ، اعضای یک باند 4 نفره که از 140 شهروند گیلانی با شگرد سفر‌های ارزان زیارتی و سیاحتی ، 2 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند ، دستگیر شدند.

سردارعزیزاله ملکی افزود : در تحقیقات پلیس مشخص شد ، متهمان با دریافت مبلغی به عنوان پیش ثبت نام سفر‌های زیارتی و سیاحتی ارزان در سایت دیوار ، از مردم کلاهبرداری کردند.

وی اضافه کرد : کارشناسان پلیس فتا پس از اقدامات فنی و تخصصی متهمان این پروندها را شناسایی و با همکاری ماموران نیروی انتظامی در بندرانزلی و رشت دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.

فرمانده انتظامی گیلان گفت : در بازرسی از مخفیگاه این متهمان ، 5 دستگاه گوشی تلفن همراه ، 40 عدد کارت بانکی ، 32 میلیون ریال وجه نقد و 25 عدد سیم کارت کشف و ضبط شد.

سردار ملکی در پایان با تاکید بر اعتماد نکردن به افراد ناشناس در فضای مجازی ، تصریح کرد: عده‌ای از کاربران تصور می‌کنند اگر آگهی دهنده شماره حساب ، شماره تلفن و نشانی خود را در فضای مجازی اعلام کند ، می‌توانند به او اعتماد کنند ، اما این تصور اشتباه است ، زیرا ممکن است مجرم با اطلاعات شخص دیگری قصد کلاهبرداری داشته باشد.