انتقادات تند نماینده شازند از مجلس یازدهم به دنبال سخنان اردوغان:
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۱۱:۵۴ چاپ

نماینده شازند گفت: مجلس مدعی انقلابی بودن باید بیش از هر زمان دیگر اتفاقات روزمره بی‌خاصیت سیاسی و غیرسیاسی را کنار بگذارد و جواب اردوغان را بدهد.

گیل خبر/ به گزارش ایلنا، محمود احمدی بیغش در جلسه علنی امروز ۲۳ آذر مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود اظهار داشت: نمایندگان محترم؛ هفته گذشته رخدادی اتفاق افتاد که اهمیت ویژه دارد. ای کاش رئیس مجلس حضور می‌داشت و بارها من این نکته را تذکر دادم که ایشان باید به هنگام نطق حضور داشته باشند اما نتیجه‌ای جز تحریم برای ما نبود.

نماینده مردم شازند ادامه داد: ای آقای اردوغان، ناشی‌گری پی در پی شما چیزی جز پشیمانی ندارد. بخشی از قفقاز جنوبی متعلق به ایران است که به دلیل بی‌عرضگی شما، رئیس پلید اسرائیل در آنجا جولان می‌دهد و علیه امنیت ملی ما اقدام می‌کند. نقش شما در ترور دانشمندان هسته‌ای ما کمتر از نتانیاهو نیست.

وی ادامه داد: در زمینه فناوری، اطلاعات و ارتباطات چند سالی است به دلیل غفلت ما اتفاقاتی افتاده است. وزیر جوان مانند برخی از دوستان ما در مجلس به جای اعمال وظیفه خود، سودای پاستور در سر دارد. جنگ‌های الکترونیک بزرگترین خطر برای ایران ما است.

احمدی بیغش در ادامه گفت: آقای اردوغان شما و بازیچه بی‌خاصیت‌تان تمامیت ارضی ایران را تهدید می‌کنید ولی بدانید در اشتباه هستید.

وی خطاب به نمایندگان گفت: مجلس مدعی انقلابی باید بیش از هر زمان دیگر اتفاقات روزمره بی‌خاصیت سیاسی و غیرسیاسی را کنار بگذارد و جواب اردوغان را بدهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: واکنش وزارت خارجه نسبت به هتاکی رئیس جمهور ترکیه خوب اما کافی و بازدارنده نبود. من در ۲۵ و ۲۸ آبان ماه سال جاری نسبت به رفتار رئیس جمهور ترکیه هشدار دادم اما کسی نشنید. غفلت مرگبار و آزاردهنده نمایندگان نتیجه‌اش رفتار تجزیه‌طلبانه اردوغان است که یک‌تنه عامل کثیف اسرائیل و آمریکا در منطقه است. او دستش به خون هزاران بیگناه کرد، آشوری و ارمنی آغشته است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور ترکیه در جمع مردم آذربایجان گفت به زور ارس را از ما گرفتند. آذری‌زبان‌های مجلس، الگوی شما باید ستارخان، باقرخان و باکری‌ها باشند. چرا شبانه‌روز ذوق‌زده به سال ۱۴۰۰ و پاستور می‌اندیشید؟

احمدی بیغش ادامه داد: عالیجنابانی که سال ۲۰۱۶ در شب کودتا نخوابیدید، اندازه یک آه گفتن به ارس و سهند حرفی نزدید؟ سرزمین ما و مرزهایش را باید پاس بداریم.

وی گفت: نمایندگان پرادعای لیست تهران، برای طالبان کافر و بی‌دین سینه‌ چاک می‌دهند و آنان را جنبش اصیل منطقه می‌خوانند. آیا مرده‌اند که واکنشی نشان دهند؟ وجب به وجب خاک ایران برای ما است و نمی‌گذاریم تا تجزیه‌طلبی به تاراج برود. ترکیه اقداماتی انجام می‌دهد که سرنوشتش مانند روسیه شود.

احمدی بیغش ادامه داد: سهل‌انگاری‌های ما باعث رجزخوانی اردوغان علیه ایران شد. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمدند باید در جنگ قره‌باغ تعارف را کنار می‌گذاشتیم و ضمن احترام متقابل به قدرت‌ها، از ارمنستان حمایت می‌کردیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code