طی 72 ساعت گذشته در استان گیلان رخ داد:
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ چاپ

مهندس خرّمی با اعلام این خبر از ورود سامانه بارشی جدید بر اساس پیش بینی هواشناسی در اواسط هفته جاری خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی از اواسط هفته جاری در روز سه شنبه شاهد ورود سامانه بارشی جدید خواهیم بود .

وی افزود: بیشترین بارش طی 72 ساعت گذشته از ساعت 18 عصر روز سه شنبه 20 آبان ماه لغایت 18 عصر روز جمعه  23 آبان ماه مربوط به غرب، شرق و مرکز استان بوده و تشریح کرد: در ایستگاه رضوانشهر  با بارش ۱۷۷ میلی متر با متوسط بلند مدت ۱۳ درصد و سپس  آب ویار پره سر  با بارش ۱۲۱میلی متر با متوسط بلند مدت ۸ درصدی را شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان متوسط  بارش ۷۲ ساعته استان را حدود ۶۷ میلی متر عنوان و اظهار داشت : بارش ها در دشت و کوهپایه های غرب و شرق و مرکزاستان و ارتفاعات کرگانرود ، دیلمان و رودبار شدت زیادی داشته و در برخی ارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر بارش ها بصورت برف بوده است. البته پیوسته نبودن ریزش‌ها باعث کاهش جریان برخی رودخانه ‌های منتهی به این مناطق گشته است .

مهندس خرّمی در خصوص وضعیت سیلابی بودن رودخانه های استان اعلام داشت : در حال حاضر جریان رودخانه های مرکزی و شرق استان کاهش پیدا کرده و در غرب استان حجم آب رودخانه‌ها در حال پایین آمدن با شدت کمتری هستند و بارش‌ها نیز در کل استان کاهش و در برخی مناطق قطع شده است.

وی در پایان تاکید نمود : با توجه به پیش‌بینی و هشدار هواشناسی مبنی بر بارش‌های جوی از روز سه شنبه 27 آبان ماه تا پایان هفته جاری، به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه و خسارت، اشخاص حقیقی و حقوقی موارد احتیاط و ایمنی را رعایت نموده و از ورود و استقرار در حریم و بستر رودخانه‌ها، کانال‌ها، و تأسیسات آبی استان اکیداً خودداری نمایند.