وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای، از اظهارات حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در مورد مناقشه قره باغ و تاکید ایشان بر لزوم حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تشکر کرد.

گیل خبر/ به نقل از ایرنا؛ دفتر رسانه ای وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، بیانیه ای را در مورد سخنان مقام معظم رهبری درباره مناقشه قره باغ منتشر کرد.

در متن این بیانیه آمده است که ما از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای در مورد مناقشه ارمنستان- جمهوری آذربایجان و از حمایت ایشان از حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان بسیار تقدیر می کنیم. رهبر معظم با بیان اینکه "همه اراضی اشغالی توسط ارمنستان باید آزاد شده و به جمهوری آذربایجان بازگردد. بر حمایت قوی جمهوری اسلامی ایران از جمهوری آذربایجان که مبتنی بر حقوق بین الملل می باشد، مجدد تاکید فرمودند.

ما ارزش زیادی برای تلاشهای دوستانه دولت ایران برای حل مناقشه ارمنستان- جمهوری آذربایجان و سفر فرستاده ویژه رئیس جمهوری ایران، معاون وزیر خارجه آقای سید عباس عراقچی و طرح ابتکاری برای حل هر چه زودتر مناقشه قائل هستیم.

ما باور داریم که روابط بین دو کشور که بر اساس ریشه های تاریخی ساخته شده اند، با موفقیت توسعه یافته و در راستای تحکیم صلح ثبات و رفاه در منطقه قرار گیرد."

پیشتر ،‌«خلف خلف اف» معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، بر مراتب قدردانی دولت و ملت جمهوری آذربایجان را از بیانات رهبر معظم انقلاب اعلام و بر دوستی و برادری دو کشور همسایه تاکید کرده بود.