راز قتل کارمند زن تامین اجتماعی سیاهکل که جسدش در جنگل‌های تنکابن کشف شده بود، با کشف ردپای زوج سارقی در ماجرا فاش شد.

گیل خبر/ به نقل از حادثه 24؛ سرهنگ مسعود تقدیسی، رئیس پلیس آگاهی استان مازندران با اشاره به دستگیری یکی از متهمان پرونده و رازگشایی از این جنایت گفت: همکاران ما دوم مهرماه امسال و براساس گزارش مردمی از وجود جسدی در منطقه دوهزار مطلع شده و بلافاصله تیمی از کارآگاهان راهی محل شدند.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد، مقتول زن جوانی است که با ضربه‌های جسم سخت به قتل رسیده است. با توجه به اعلام مفقودی که یکی دو روز قبل از همکاران ما در گیلان ارسال شده بود، ظن اولیه کارآگاهان این بود که مقتول باید همان زن باشد که پس از بررسی‌های تخصصی و مشاهده جسد توسط خانواده‌اش، هویتش فاش شد.

در بررسی‌ها مشخص شد این خانم روز قبل قرار بود از محل کار خود در لنگرود گیلان به سمت املش و نزد خانواده‌اش برود. با طولانی شدن غیبت این زن، خانواده‌اش به موضوع مشکوک شده و با پلیس تماس گرفته بودند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران افزود: در ادامه رد پای یک زن و مرد به ماجرا باز شد و در نهایت، این زن دستگیر شد و ادعا کرد همراه همسر صیغه‌ای خود، مقتول را از لنگرود به عنوان مسافر سوار کرده و با دیدن طلا‌های دستش، به طمع افتادیم و تصمیم به سرقت گرفتیم.

بر اساس ادعای این زن، هیچ سابقه آشنایی و رابطه‌ای بین آنان با مقتول وجود نداشت و تنها با مشاهده طلا‌های مقتول، به این فکر افتادند و خودرو را به مسیر فرعی بردند و دست و پای زن را بستند و وی را به قتل رساندند و طلا‌های وی را سرقت کردند. تحقیقات برای دستگیری همسر موقتش ادامه دارد.

راز قتل در دوربین کبابی

پدر الهام درباره روز ناپدیدشدن دخترش گفت: دخترم بعد از تعطیلی محل کار، طبق معمول پس از پیاده شدن از سرویس کارکنان تامین اجتماعی سیاهکل در میدان معلم شهرستان لنگرود که توسط دوربین یک کبابی به ثبت رسید راس ساعت ۱۵ و ۱۸ دقیقه سوار خودروی پرایدی می‌شود تا به خانه من در املش بیاید.

وی درباره نحوه کشف جسد الهام اظهار داشت: قاتل یا قاتلان بی‌رحم با ضربات متعدد سنگ به سر دخترم او را به قتل رساندند و ما از روی نوشته‌ای که در گردنبند او بود، او را شناسایی کردیم. در این قتل تمامی مدارک و طلا‌های دخترم را نیز به سرقت بردند و جسد بی‌جان او را در بیراهه جاده سه‌هزار تنکابن انداختند.

کارکنان اداره برق تنکابن که برای عملیات بازسازی شبکه برق در آن منطقه حضور داشتند به صورت اتفاقی با پیکر دخترم رو‌به‌رو می‌شوند و نیرو‌های انتظامی را در جریان گذاشتند.