منتخب اول مردم شریف شهرستانهای شیراز و زرقان به مصوبه اخیرشورای اسلامی شهر شیراز در خصوص نامگذاری خیابانی در این کلان شهر به نام محمدرضا شجریان واکنش نشان داد.

گیل خبر/ به نقل از فارس؛ منتخب اول مردم شریف شهرستانهای شیراز و زرقان به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص نامگذاری خیابانی دراین کلان شهر بنام محمدرضا شجریان واکنش نشان داد.

علیرضا پاک فطرت در نامه های جداگانه به فرمانداری، شهرداری و شورای شهر شیراز خواستار لغو نامگذاری خیابانی بنام استاد شجریان به جای نام قبلی آن (خیابان روبروی حافظیه -گذر حافظ) شد.

در متن نامه انتقادی وی از مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز آمده است:"از قرار اطلاع شورای اسلامی شهر شیراز در مصوبه اخیر خود اقدام به نامگذاری خیابان روبروی آرامگاه حافظیه موسوم به گذر حافظیه (محورحافظیه) به نام استاد شجریان نموده که این مساله موجب انتقاد و اعتراض عده کثیری از مردم این کلانشهر گردیده است.

لذا ضمن احترام به ساحت هنرایرانی- اسلامی و ارزش نهادن به مقام هنرمندان شاخص کشور عزیزمان ایران و با توجه به تقاضای مکرر شهروندان شیرازی، پیشنهاد می‌گردد از آنجاکه خیابان مذکور یک گذر ملی با شهرتی جهانی بوده و از سالها قبل در مجاورت مردم و گردشگران نیز به همین نام شناخته شده، منبعد نیز به همین نام (گذرحافظ) شناخته و ماندگاربماند."

شورای اسلامی شهر شیراز عصر یکشنبه ۲۰ مهر در آخرین جلسه علنی، تغییر نام بخشی از یک خیابان در محدوده مقابل آرامگاه حافظ را، به نام گذر شجریان نامگذاری کرد.

این موضوع نقد و نظرهای مختلفی را از سوی برخی صاحبنظران و شهروندان به دنبال داشته که برخی منتقدان با محل در نظر گرفته شده مخالفت کرده‌اند.

محدوده مورد نظر شورای اسلامی شهر شیراز، حد فاصل دو چهارراه حافظیه و ادبیات قرار دارد که زمانی به نام گذر حافظ و مدتی به نام گذر هنر، معرفی شده بود و اکنون و براساس تصویب شورا، قرار است به نام گذر شجریان نامگذاری شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code