بخشدار مرکزی آستارا از فوت ۲ گردشگر بر اثر سقوط به دره در ارتفاعات روستای گیلده این بخش خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش ایلنا؛ توکل مافی گفت: صبح امروز سه گردشگر از استان اردبیل در ارتفاعات گیلده آستارا کوهپیمایی می کردند و متاسفانه ۲ نفر آنها به دلیل سقوط به دره جان خود را از دست دادند.

دو برادر گردشگر ۶۵ و ۵۱ ساله اردبیلی، هنگام کوه‌پیمایی با بردار دیگرشان ، به دره ای در منطقه کوهستانی گیلده سقوط کرده و جان باختند.

توکل مافی افزود : برادر سوم برای انجام تحقیقات در پاسگاه منطقه بسر می برد.

حسین خورشیدی رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم گفت : امدادگران اجساد 2 گردشگر را از دره بیرون آورده و به سردخانه بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان منتقل کردند.

 

وی ادامه داد: شب گذشته در حوالی روستای صیادلر محور آستارا - اردبیل بر اثر تصادف چهار خودرو پژو ۴۰۵، تریلی اسکانیا، ال۹۰ و پراید، یکی از سرنشینان پراید مصدوم شد.

وی افزود: دو امدادگر از پایگاه محور آستارا-اردبیل با حضور در محل حادثه و ارائه کمک های اولیه، مصدوم  را به بیمارستان شهید بهشتی منتقل کردند و وضعیت عمومی او مطلوب است.

 وی به گردشگران و شهروندان توصیه کرد، در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند. 

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.