جان‌بابایی، معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مهمترین حلقه انتقال بیماری فرزندان با سن پایین هستند، بیان کرد: کسب و کارها جزء مسائل امنیتی جامعه و خانواده هستند که می‌توان در بسیاری از مکان‌ها ورود پیدا کرد، همچنین تا جایی که امکان دارد آموزش‌های مدارس نیز به صورت مجازی برگزار شود تا این سیکل از بیماری شکسته شود‌. مهمترین هدف این است که مرگ و میر ناشی از این ویروس کاهش یابد.

گیل خبر/ معاون وزیر بهداشت گفت: تا جایی که امکان دارد آموزش‌های مدارس نیز به صورت مجازی برگزار شود تا این سیکل از بیماری کرونا شکسته شود‌.

 قاسم جان‌بابایی عصر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا چهارمحال و بختیاری، ضمن تشکر از زحمات ستاد استانی کرونا و استاندار به‌دلیل جلسات مطلوب، اظهار داشت: اعداد و ارقام 7 ماهه کرونا در کشور درس آموخته‌هایی دارد که اگر استفاده نشود قطعا در حق مردم ظلم خواهد شد.

وی با اشاره به تشخیص ویروس کرونا در کشور از 30 بهمن‌ماه سال 98، افزود: جز در ایام مختلف سال از جمله نوروز و ماه رمضان که مردم بسیار همراهی کردند، از آن به بعد روند بیماری سینوسی شد. هرگاه حریم ویروس را رعایت نکنیم قطعا بیماری در جامعه شیوع پیدا می‌کند.

معاون وزیر بهداشت گفت: چهارمحال و بختیاری جزو استان‌هایی بود که بنا به قرار گرفتن در میان استان‌های بسیار آلوده، بسیار خوب مدیریت کرد.

وی بیان کرد: در دنیا جز استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و جرایم کاری انجام نشده که باید این مسائل در همه جا، رعایت شود.

جان‌بابایی ادامه داد: با توجه به قدرت سرایت پذیری پایین ویروس انفلوآنزا، در صورتی که استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و شستشوی مکرر دست‌ها انجام شود آنفلوانزا نیز رخ نمی‌دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه طی بازدیدهای صورت گرفته امروز بهترین ارائه خدمت از سوی پزشک و پرستار در این استان مشاهده شد، تصریح کرد: پرستاران و پزشکان توانمندی در این استان مشغول ارائه خدمات بوده که با وجود خستگی در حال فعالیت و ارائه خدمت هستند که لازم است به نوعی از آن‌ها دلجویی و تقدیر کرد تا انرژی آن‌ها مضاعف شود.

جان‌بابایی با اشاره به اینکه مهمترین حلقه انتقال بیماری فرزندان با سن پایین هستند، بیان کرد: کسب و کارها جزء مسائل امنیتی جامعه و خانواده هستند که می‌توان در بسیاری از مکان‌ها ورود پیدا کرد، همچنین تا جایی که امکان دارد آموزش‌های مدارس نیز به صورت مجازی برگزار شود تا این سیکل از بیماری شکسته شود‌. مهمترین هدف این است که مرگ و میر ناشی از این ویروس کاهش یابد.

 تسنیم