امام‌جمعه رشت با بیان اینکه مسؤولان اجرایی استان باید کارخانه‌های ورشکسته را رونق دهند، گفت: اشتغال دغدغه اول جوانان و کشور است و هر چه دولت‌مردان در توان دارند باید برای رفع این مسئله به کار ببندند.

گیل خبر/ به نقل از فارس، آیت‌الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلا این شهر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب با رزمندگان اسلام  در آغاز بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دشمن درصدد است تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در فرهنگ دفاع مقدس وحماسه‌های ملت ایران تحریف ایجاد کرده و بگویند که جنگ، ملت ایران را به‌زحمت انداخته است

وی با بیان اینکه آمریکا در برابر ایران به "موشی آب‌کشیده " تبدیل‌ شده است، گفت:  اگرچه امروز ملت ما با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما این‌گونه نیست که ما عقب‌مانده باشیم، ما با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه اقتصادی، جامعه جهانی را به تحیر واداشتیم چراکه باوجوداین تحریم‌ها رشد و شکوفایی زیادی در عرصه‌های مختلف علمی و جهانی به اثبات رساندیم.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه دشمن با ایجاد جنگ تحریف  سیاه نمایی علیه ایران اسلامی را در دستور کار قرار داده است، افزود: دو هزار و ۱۰ روز از مقاومت مردم یمن می‌گذرد و باتحمل مشکلات فراوان هنوز مقاومت کرده‌ و با قدرت‌های جهانی دست‌وپنجه نرم می‌کنند  این موضوع قابل‌تأمل است چراکه مردم یمن در طول تاریخ در پیروی از ادیان توحیدی چهره بسیار خوبی دارند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار نفر از مردم یمن توسط آمریکایی‌ها و آل سعود کشته‌شده و ۴۳ هزار نفر که اکثراً زنان بوده‌اند مجروح شده‌اند، بیان کرد: هزار و ۳۷۵ مسجد تخریب‌شده و ۳۹۳ کارخانه تخریب و هزار و ۹۳ مدرسه از بین رفته و ۱۷۵ مرکز دانشگاهی تخریب و ۱۵ فرودگاه را از بین برده و اکثر بناهای اقتصادی کشور یمن را نابود کردند‌.

فلاحتی در ادامه با اشاره به اراده مجلس، دولت و دستگاه قضا برای حل مشکلات اقتصادی مردم تصریح کرد: سخن گفتن در حوزه رفع مشکلات مردم نوشدارو پس از مرگ سهراب است اما این روزها کشاورزان آسیب‌های فراوانی دیده‌ و مردم در تنگنای اقتصادی قرارگرفته و با گرانی سم و کود شیمیایی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و از طرف دیگر با افزایش برخی قیمت‌ها فشار به تولیدکنندگان می‌آید لذا به مسؤولان اجرایی دولت در استان توصیه می‌کنم که سخت در این حوزه ورود کنند.

وی با بیان اینکه مسؤولان اجرایی استان باید کارخانه‌های ورشکسته را رونق دهند چراکه اشتغال دغدغه اول جوانان و کشور است، خاطرنشان کرد: هر چه در توان دارید به کار ببندند تا افزایش قیمت‌ها متوقف شود نه اینکه مردم شب بخوابند و صبح ببینند فلان قیمت تغییر کرده است.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر برنامه داشتن، نظارت، کنترل جدی، توجه به واردات صادرات و تنبیهات قوی و شدید علیه متخلفان بیان کرد: کسانی که جنایت‌هایی اقتصادی می‌کنند باید تشدید قانون نسبت به آن‌ها صورت گرفته، باید با تأثیر و تأثرات جامعه قانون صادر شود چراکه مردم این انتظار را دارند که برای کسانی که بازیگران عرصه اقتصاد هستند و مخل فعالیت‌های اقتصادی بوده قوانین سخت در قبال آن‌ها انجام شود.

فلاحتی با اشاره به اهمیت عفت، حیا و شرم در گفتار و رفتار از نگاه اسلام، اظهار کرد: کلام باید خردمندانه و آگاهانه بر زبان جاری شود، چراکه هرکسی غیرعالمانه سخن بگوید سخنش ماندگار نیست.

وی با بیان اینکه  امروز برخی سخن‌ها بی‌خردانه و ناآگاهانه با هشتگ‌سازی‌ها در فضای مجازی جاری می‌شود، گفت: سخنان بی‌خردانه فضای جامعه را آلوده و مغشوش و ملت‌ها و دولت‌ها را به جان هم می‌اندازد.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر اینکه اندیشیدن بر سخن گفتن ارجحیت دارد، تصریح کرد: بنابر روایات، باید برای مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی و  خانوادگی باید نخست اندیشید و بعد سخن گفت.

فلاحتی با اشاره به نقل معتبر از علما  سالروز شهادت امام حسن مجتبی را  در هفتم صفر دانست و  گفت: اگرچه ایرانیان در ۲۸ صفر، شهادت این امام همام را گرامی می‌دارند اما به نقل معتبر و مورد وثوق علما، هفت صفر  سالروز شهادت امام حسن مجتبی است‌.

وی با اشاره به‌روز گرامیداشت سالمندان در هفته پیش‌رو افزود: متأسفانه  این روزها جوانان ما والدین خود را روانه خانه سالمندان می‌کنند و نعمت نگهداری از پدر و مادر را از خود دور نگاه می‌دارد.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر احترام به سالمندان از نگاه اسلام بیان کرد: مراکزی در استان است که از سالمندان نگهداری کرده و مردم گیلان با نوع‌دوستی همیشگی،  به خانه‌های سالمندان توجهات خاصی داشته و با کمک‌های خود این مجموعه‌ها را یاری می‌کنند.