گیل خبر/ رتبه ۵ گروه آزمایشی زبان کنکور سراسری امسال«توکل به خدا» و «علاقه» را عامل موفقیت خود دانست و گفت: اجباری از سوی پدر و مادرم برای انتخاب رشته وجود نداشت.
 صدرا فدائی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه از کودکی به زبان علاقه داشتم اظهار داشت: وقت زیادی برای کنکور زبان نگذاشتم و از آنجایی که چند سال در کانون زبان ایران کلاس رفتم بسیاری از مطالب کنکور زبان را می‌دانستم.

رتبه ۵ گروه آزمایشی زبان کنکور سراسری امسال با اشاره به اینکه برای کنکور زبان تنها به تست‌زنی سوالات کنکور سال‌های گذشته اکتفا کردم بیان کرد: اکثر سوالات زبان کنکور سال‌های گذشته را بلد بودم از این رو وقت زیادی برای این رشته نگذاشتم.

وی به کسب رتبه ۱۷۷ گروه علوم تجربی خود نیز اشاره کرد و عنوان داشت: حدود ۳ سال یعنی از اواخر سال دهم به‌طور جدی برای کنکور تجربی درس خواندم و وقت گذاشتم.

فدائی با بیان اینکه در مدرسه تیزهوشان لاهیجان درس خواندم خاطرنشان کرد: غیر از کلاس‌هایی که مدرسه برای ما می‌گذاشت کلاس‌های دیگری نرفتم و با تست‌زنی سوالات کنکور سال‌های گذشته و کتاب‌های کمک آموزشی خودم را برای کنکور آماده کردم.

این رتبه برتر کنکور سراسری اظهار داشت: پدر و مادر من هر دو تحصیلکرده هستند اما هیچ کدام برای نحوه درس خواندن فشاری به من وارد نکردند و طبق برنامه‌ریزی‌های خودم پیش رفتم و اجباری در انتخاب رشته و یا میزان مطالعه من وجود نداشت.

وی به کسانی که نتوانستند در کنکور امسال نتیجه مطلوبی کسب کنند گفت: بدانید که جنگیدن برای کسب رتبه بهتر همچنان ادامه دارد و می‌توانید با مطالعه بیشتر برای کسب یک رتبه مطلوب تلاش کنید زیرا موفقیت در کنکور غیر قابل دسترس نیست.

رتبه ۵ گروه آزمایشی زبان کنکور سراسری امسال از تصمیم و تمایل خود برای ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های مربوط به علوم تجربی خبر داد و ابراز داشت: به احتمال زیاد در یکی از رشته‌های پزشکی ادامه تحصیل می‌دهم.

هیچ سهمیه‌ای نداشتم و دانش‌آموز سمپادی بودم/ مخالف تعویق برگزاری کنکور بودم

همچنین رتبه هشتم کنکور علوم ریاضی و فنی «انگیزه» و «تلاش» را رمز موفقیت در کنکور دانست و گفت: قطعا با تلاش و تمرین مداوم نتیجه دلخواه حاصل می‌شود، اما مهم این است که در طول مدت زمان مطالعه برای کنکور ناامید نشویم و با انگیزه به مطالعه بپردازیم.
 مهراد میلانلو، رتبه هشتم کنکور علوم ریاضی و فنی در خصوص موفقیتش در کنکور سراسری، اظهار کرد: از سال دهم به طوری جدی مطالعه برای کنکور را آغاز کردم، در سال یازدهم به دلیل شرکت در المپیاد وقفه‌ای در مطالعه‌ام ایجاد شد که مجدد در سال دوازدهم مطالعه جدی کنکور را دنبال کردم.

وی با بیان اینکه در کنار مطالعه، کلاس‌ کنکور و آزمون‌های آزمایشی را هم دنبال می‌کردم، افزود: هیچ سهمیه‌ای نداشتم و دانش‌آموز سمپادی بودم؛ امسال هم اولین سالی بود که در کنکور شرکت می‌کردم.

میلانلو با اشاره به تاثیر تفریح در کنار مطالعه، گفت: برای حفظ روحیه و تقویت انگیزه بهتر است در کنار مطالعه تفریح هم داشته باشیم، من هم در مدت زمان مطالعه برای کنکور به طور هفتگی تفریح و ورزش داشتم.

رتبه هشتم کنکور علوم ریاضی و فنی خطاب به کنکوری‌های سال آینده، توصیه کرد: قطعا با تلاش و تمرین مداوم نتیجه دلخواه حاصل می‌شود، اما مهم این است که در طول مدت زمان مطالعه برای کنکور ناامید نشویم و با انگیزه به مطالعه بپردازیم.

وی در خصوص تاثیر کرونا بر روند مطالعه و آزمون، تصریح کرد: پیش از کرونا در قرائت‌خانه مدرسه مطالعه می‌کردم اما با شیوع کرونا از اسفند ماه که مدارس تعطیل شد، مطالعه را در منزل دنبال کردم.

میلانلو با بیان اینکه کرونا باعث ریزش خیلی از کنکوری‌ها شد، گفت: من مخالف تعویق برگزاری کنکور بودم، چون زمان خیلی طولانی شده بود و اگر بیشتر هم می‌شد، کشش لازم را نداشتم.

رتبه هشتم کنکور ریاضی اضافه کرد: شرایط پیش آمده باعث غافلگیری‌ام شد چون سطح سوالات با سنوات قبل تفاوت داشت.

میلانلو در پاسخ به این سوال که قصد تحصیل در چه رشته‌ای را دارید؟ افزود: هنوز تصمیم جدی برای انتخاب رشته نگرفته‌ام ولی به احتمال زیاد مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف را انتخاب می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: در پایان از حمایت‌های پدر و مادرم، دوستان صمیمی، معلمان و کادر آموزشی مدرسه قدردانی می‌کنم و از کنکوری‌های آینده هم می‌خواهم با حفظ آرامش و انگیزه و با تلاش به مطالعه بپردازند زیرا اگر تمام توان و تلاش خود را به کار گیرند، حتما به رتبه و رشته ایده‌آل خود دست خواهند یافت.

 

 

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code