عادل فردوسی‌پور مجوز تولید مستند ورزشی - فوتبالی «۹۹» را میانه‌های بهار امسال از وزارت ارشاد گرفته و آن را در فضای مجازی به دست دوستداران خود می‌رساند.

گیل خبر/در شرایطی که رسانه‌های زیادی برنامه‌ی عادل فردوسی‌پور برای شبکه‌ی نمایش خانگی را به اشتباه «نود نو» اعلام کرده بودند بر اساس پروانه‌ی صادرشده از سوی وزارت ارشاد این برنامه «۹۹» نام دارد

پروانه‌ی ساخت وزارت ارشاد برای ساخت پانزده قسمت یک برنامه ترکیبی و در ژانر مستند ورزشی به نویسندگی و کارگردانی عادل فردوسی‌پور اردیبهشت امسال صادر شده، با این وجود شنیده می‌شود فردوسی‌پور (احتمالا برای اجازه پخش زنده) به ساترا هم درخواست مجوز داده است.

هر چند مجری ۹۰ و گزارشگر محبوب برای ساختن برنامه ورزشی خود بر بستر خدمات‌دهنده‌های اینترنتی مشکل قانونی ندارد و مجوز آن را اردیبهشت امسال گرفته اما شاید در پخش زنده آن به مشکل بربخورد. سازمان صدا و سیما و سامانه ساترا مدعی دادن مجوز به تمام برنامه‌های پخش زنده حتی در فضای مجازی است و به این ترتیب، فردوسی‌پور اگر بخواهد مستند ورزشی ۹۹ را در ۱۵ قسمت زنده در دسترس مخاطبان قرار دهد، به احتمال زیاد باید مجوز ساترا را هم بگیرد.

حال باید دید مدیران تلویزیون که محبوب‌ترین مجزی و گزارشگر خود را با بی‌مهری رانده‌اند، به او فرصت می‌دهند یک رقیب بزرگ برای برنامه‌های ورزشی بسازد یا نه. ضمن اینکه هنوز نمی‌توان موفقیت یا ناکامی عادل را در بستری جز تلویزیون پیش‌بینی کرد. او حدود دو دهه هر هفته ۹۰ را روی آنتن می‌برد و این بار باید یک چالش بزرگ در فضایی تازه تجربه کند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code