فرماندار رشت گفت: 175 پروژه عمرانی  در بخش های مختلف عمران شهری و روستایی، تولیدی و خدماتی، فرهنگی، گردشگری، کشاورزی و حمایتی طی هفته دولت  در شهرستان رشت افتتاح می شود.

گیل خبر/ مهندس علی فتح‌اللهی ظهر امروز در نشست خبری با خبرگزاری های شهرستان رشت  که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد با بیان اینکه در هفته دولت امسال، تعداد ۱۷۵ پروژه با اعتبار حدود هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان در سطح شهرستان رشت به بهره برداری می رسد، خاطرنشان کرد: این پروژه ها که به لحاظ اعتباری 370 درصد نسبت به هفته دولت سال گذشته رشد دارد، حاصل تلاش و زحمات همه مدیران شهرستان و بخش های تابعه به ویژه دکتر میرشمس مومنی زاده فرماندار پیشین شهرستان است که باید از این عزیزان بابت تلاش های انجام شده، سپاسگزاری نماییم.

وی با اشاره به پررنگ بودن حضور پروژه های بخش خصوصی در برنامه های هفته دولت امسال، گفت: از کل پروژه های آماده افتتاح هفته دولت، تعداد پروژه‌های بخش خصوصی ۵۴ پروژه بااعتبار حدود ۱۲۴۶ میلیارد تومان می باشد و این میزان بالای اعتبار بخش خصوصی نشانگر این است که اگر از ظرفیت این عزیزان به درستی استفاده شود، بسیاری از اقدامات در شهرستان شدنی خواهد بود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مجموع اشتغال ایجاد شده  با افتتاح این تعداد پروژها، دو هزار و ۳۶۸ نفر می باشد که از این میزان هزار و  ۱۱ نفر اشتغال موقت و هزار ۳۵۸ نفر  اشتغال دائم ایجاد می‌کند، تصریح کرد: معتقدیم با جذب و حمایت از سرمایه گذاران و رونق بخش خصوصی می توانیم معضل بیکاری را در سطح شهرستان رشت، تا حد زیادی مرتفع  نماییم.

وی  با تاکید بر اهمیت اجرای پروژه های زیرساختی در توسعه شهرستان، خاطر نشان کرد: در همین راستا در هفته دولت، ۱۱۳ پروژه در فصل عمران و زیرساخت شهری و روستایی با هزینه کرد ۹۶ میلیارد تومان شامل اجرای طرح هادی، آسفالت جاده های مواصلاتی، بهسازی و ترمیم جاده های شهری و روستایی، توسعه و تقویت شبکه آب شرب شهری – پروژه های فیبرنوری و اجرای طرح های "تری جی و فورجی"، توسعه و تقویت برق، توسعه و عمران شهری و غیره است.

فرماندار شهرستان رشت  ادامه داد: ۱۴پروژه در فصل صنعت و معدن و تجارت با هزینه کرد یک هزار و ۷۳ میلیارد تومان شامل افتتاح و راه اندازی شرکت های تولیدی در شهر صنعتی و شهرک صنعتی سپیدرود و مجتمع کارگاهی رشت است.

وی با بیان اینکه ۱۴ پروژه در بخش های فرهنگ و گردشگری با هزینه کرد ۱۱۲ میلیارد تومان شامل افتتاح طرح های بومگردی ، کارگاه صنایع دستی و افتتاح واحدهای صنایع دستی کوچک افتتاح می شود، افزود: ۱۱ پروژه در حوزه کشاورزی، ۲۰ پروژه در فصل حمایتی و ۳ پروژه در سایر فصول حمایتی افتتاح خواهد شد.