270 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های گیلان بستری هستند که حدود 30 درصد از این بیماران مسافران هستند.

گیل خبر/ ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  اعلام کرد: در 6 هفته گذشته تعداد بیماران کرونایی گیلان از 150 نفر به 270 نفر افزایش یافته است که از این تعداد حدود 30 درصد افرادی هستند که مسافرند.
ارسلان سالاری با بیان اینکه میانگین پذیرش بیماران در بیمارستان های گیلان بین 60 تا 70 درصد و میانگین ترخیص بیماران هم همین اندازه است، گفت: در دو هفته گذشته تعداد بیماران مبتلا به کرونا دراستان ثابت مانده است.
وی با انتقاد از مردم به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و ساده انگاری این مسئله حیاتی افزود: متاسفانه در گیلان حدود 70درصد دستور العمل های بهداشتی رعایت می شود و این در حالیست که برای شکست کامل کرونا، باید این رقم به 85 درصد برسد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به کمبود ماسک در استان هم اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم با افزایش میزان تولید ماسک در استان و وارد کردن ماسک از استان های دیگر این کمبود جبران شود و مردم راحت تر به ماسک دسترسی داشته باشند.
ارسلان سالاری تصریح کرد: علاوه بر رفع کمبود ماسک در استان، در تلاشیم تا از طریق سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، برای گروه های آسیب پذیرهم، ماسک با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنیم.