گیل خبر/ روابط عمومی شرکت توزیع برق استان گیلان در اطلاعیه ای اعلام کرد:

نقشه های هواشناسی نشانگر آن است که موج گرمای شدیدی که از ابتدای هفته وارد کشور شده ، تا سه شنبه 31 تیر 1399 به اوج خود خواهد رسید که همین موضوع باعث افزایش بیش از یک درجه ای دمای هوا در این هفته خواهد شد و حتی دما در برخی نقاط کشور به بیش از 50 درجه افزایش خواهد یافت که در این شرایط نیازمند همکاری بیشتر مشترکان برق هستیم.

بررسی ها نشانگر آن است به ازای هر یک درجه افزایش دما، یکهزار و 500مگاوات مصرف برق کشور بیشتر می شود  که با در نظر گرفتن گرمتر شدن دمای کشور در این هفته،  احتمالا باید شاهد افزایش بین 2500 تا 3 هزار مگاواتی مصرف برق باشیم.

شایان ذکر است آن دسته از مشترکان برق که مصرف خود را 10 درصد کاهش دهند حدود20درصد کاهش هزینه در صورت حساب آنان اعمال می شود .

مشترکین محترم می توانند با رعایت این نکات ضمن کمک به حفظ پایداری شبکه های توزیع برق ، هزینه برق مصرفی خود را به حداقل ممکن برسانند :

- همراهی در #پویش_مردمی_مدیریت_کولرها و خاموش کردن کولرهای منازل و محل کار به مدت 15 دقیقه بین ساعت 2 الی 3 بعد ازظهر.

- تنظیم درجه ترموستات کولر بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد

- عدم استفاده از ماشین لباسشویی، جاروبرقی، اتو و سایر وسایل پرمصرف در ساعات اوج مصرف ( 12 الی 17 روز ) و (20 الی 24 در شب)

- استفاده بهینه و حداکثری از روشنایی طبیعی در روز و خاموش کردن لامپ‌های غیر ضروری

- بسته بودن فضای مجهز به سیستم سرمایشی جهت جلوگیری از هدر رفت سرمای تولید شده (بستن درب‌های ورودی و خروجی و همچنین تمامی پنجره‌ها در زمان استفاده از کولر)

 

 

روابط عمومی شرکت توزیع برق استان گیلان