جسد نوجوان 13 ساله سیاهکلی در محدوده سد قوام آستانه اشرفیه کشف شد.

 گیل خبر/ سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان امروز گفت : امدادگران هلال احمر و تیم جستجو ، جسد نوجوان 13 ساله ای که 21 روز پیش در در رودخانه دیسام روستای مالده سیاهکل غرق شده بود ، پس از چندین روز جستجو با قایق ، در محدوده سد قوام آستانه اشرفیه پیداکرده و از آب بیرون کشیدند.


سیاوش غلامی افزود: 70 نفر از امدادگران و تیم های عملیاتی هلال احمر آستانه اشرفیه ، رشت ، رودبار ، فومن و تیم واکنش سریع استان برای پیداکردن جسد نوجوان سیاهکلی تلاش کردند.

وی با اشاره به فصل گرما و حضور گردشگران در گیلان افزود: بسیاری از مسافران و گردشگران به ویژه نوجوانان و جوانان ، بدون توجه به علائم هشدار دهنده ، در خارج از طرح های سالمسازی دریا و در رودخانه‌های استان شنا می‌کنند که متاسفانه به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا غرق می شوند.

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان ازشهروندان به ویژه گردشگران خواست : با توجه به علائم هشدار دهنده شنا ممنوع ، برای شنا فقط از طرح‌های سالم سازی دریا استفاده کنند.

سیاوش غلامی با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد ، تصریح کرد : سامانه تلفنی ۱۱۲ ندای امداد ، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code