گیل خبر/ جمعی از پرستارانی که همزمان با آغاز شیوع بیماری کرونا از اسفند سال گذشته در بیمارستانهای گیلان خدمت رسانی می کردند، در اعتراض به وعده های  دانشگاه علوم پزشکی در مقابل ساختمان ریاست این دانشگاه تجمع کردند.

این پرستاران می گویند که همزمان با شیوع کرونا در گیلان با توجه به کمبود نیروی پرستاری در بیمارستانها، شرکت آوای سلامت از طرف دانشگاه علوم پزشکی طی فراخوانی خواستار حضور نیروهای داوطلب پرستاری در بیمارستانهای گیلان شد که پرستاران گیلانی از آن استقبال نکردند.
با توجه به کمبود شدید نیروی انسانی، دانشگاه علوم پزشکی طی فراخوان دیگری قرارداد 89 روزه با پرستاران را مطرح کرد که باز هم مورد قبول انها قرار نگرفت.در نهایت دانشگاه قرارداد دیگری مطرح کرد با عنوان نیروهای شرکتی با همه مزایای دولتی که اینبار مورد قبول پرستاران واقع شد.

پس از طرح این قرارداد بیش از 550 نفر از پرستاران بلافاصله در بیمارستانهای گیلان مستقر و مشغول به خدمت رسانی شدند. حال بعد از گذشت حدود 4 ماه که وضعیت بیماران کرونایی در استان بهبود پیدا کرده و تقریبا به حالت مناسبی در آمده است، دانشگاه علوم پزشکی با نقض وعده های خود از انعقاد قرارداد با پرستاران امتناع کرده و تنها قرار داد 89 روزه بدون مزایای دولتی را مطرح می کند.

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code