کرونا سن و جنس نمی شناسد؛
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ چاپ

اگر قبلاً اظهار می‌شد که فوتی‌ها دارای بیماری زمینه‌ای بودند، اما اکنون تعدادی از مبتلایان، بدون بیماری زمینه‌ای فوت می‌کنند.

گیل خبر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تعداد فوتی‌های هرمزگان اکنون به ۱۵۵ نفر رسیده است، عنوان کرد: متأسفانه روز گذشته دختر ۱۰ ساله بندرعباس بدون بیماری زمینه‌ای در جمع فوت‌شدگان قرار داشت که نشان می‌دهد شرایط بسیار حاد و قرمز است.

دکتر حسین فرشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب که موقعیتی که در آن قرار داریم، وضعیت قرمز استان هرمزگان از نظر شیوع ویروس کروناست، اعلام کرد: طی ۱۰ روز اخیر آمار مبتلایان همچنان رو به افزایش است.

وی اظهار کرد: اگر قبلاً اظهار می‌شد که فوتی‌ها دارای بیماری زمینه‌ای بودند، اما اکنون تعدادی از مبتلایان، بدون بیماری زمینه‌ای فوت می‌کنند.

فرشیدی با اشاره به این‌که قبلاً بیشتر بیماران بدون علامت را شناسایی می‌کردیم ولی الآن بیشتر موارد مثبت دارای علائم هستند، تصریح کرد: هم‌اکنون از هر دو آزمایش انجام‌شده، یکی مثبت است و بیماران عمدتاً بدحال می‌شوند.

وی با بیان این‌که طبق تحقیقات انجام‌شده بیمارانی که زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار می‌گیرند، بیش از ۸۵ درصد فوت می‌کنند، خاطرنشان کرد: بیماری کووید ۱۹ بسیار خطرناک است و باید سعی شود در معرض ابتلای آن قرار نگیریم، ابتلا به این بیماری سن و جنس نمی‌شناسد.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که هر یک از ما اگر موازین بهداشتی را رعایت نکنیم، به‌طور قطع در سرایت این بیماری مقصریم، خاطرنشان کرد: منتظر دستور قرنطینه شهرها نباشیم و در خانه بمانیم. خروج از منزل یعنی این‌که برای سلامت خود و دیگران ارزش قائل نیستیم.

وی با بیان این‌که تعداد فوتی‌های هرمزگان اکنون به ۱۵۵ نفر رسیده است، عنوان کرد: متأسفانه روز گذشته دختر ۱۰ ساله بندرعباس بدون بیماری زمینه‌ای در جمع فوت‌شدگان قرار داشت که نشان می‌دهد شرایط بسیار حاد و قرمز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به این‌که تاکنون ۳۰ هزار و ۲۹۲ تست کرونا در استان هرمزگان انجام‌شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۳ نفر بستری، ۲۳ نفر در آی سی یو و ۱۳ نفر وضعیت وخیم دارند.

فرشیدی با اشاره به این‌که در حال حاضر ۳۷ تیم نظارتی در سطح استان مشغول فعالیت‌اند، افزود: ۶۱۲ مورد بازدید صورت گرفته که از این تعداد ۶ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب شده‌اند و ۲۳ مورد اخطار ۴۸ ساعته دریافت کرده‌اند.

 

عصر ایران

 

به اشتراک بگذارید:
برچسب‎ها : گیل خبر کرونا

نظر شما:

security code