مشاوران رئیس جمهوری آمریکا ظاهرا توصیه‌های متفاوتی را در خصوص نحوه برخورد با اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی و خشونت پلیس که پس از مرگ جورج فلوید به راه افتاده است، پیشنهاد می‌کنند.

گیل خبر/ منابع مطلع در کاخ سفید فاش کردند، دونالد ترامپ اعتراضات آمریکا را موضوعی که مستقیما به او ارتباط داشته باشد، نمی‌بیند و تمایل دارد فقط به اندازه‌ای که احساس می‌کند نیاز است، وارد این بحث شود.

به گزارش ایسنا، سه منبع آگاه از رایزنی‌های داخلی کاخ سفید به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفتند: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هنگامی که صحبت از معترضان و نحوه واکنش به این اعتراضات می‌شده، بارها به صورت خصوصی گفته‌ است که "این افراد رای‌دهندگان من نیستند".

مشاوران رئیس جمهوری آمریکا ظاهرا توصیه‌های متفاوتی را در خصوص نحوه برخورد با اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی و خشونت پلیس که پس از مرگ جورج فلوید به راه افتاده است، پیشنهاد می‌کنند.

بر اساس گزارش شبکه خبری ان‌بی‌سی، برخی مشاوران می‌خواهند ترامپ قوانین حفظ نظم و آرامش پلیس را تغییر دهد و بسیار صریح‌تر علیه نژادپرستی سخن بگوید اما برخی دیگر از مشاوران می‌گویند، ترامپ چندان به معترضان سخت نگرفته است.

گرچه ترامپ از اعتراضات حمایت کرد و با خانواده جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست آمریکایی‌ ‌آفریقایی‌تبار که به دست یک افسر سفیدپوست کشته شد ابراز همدردی داشت و آن را محکوم کرد، اما مستقیما علیه خشونت‌های پلیس در اعتراضات صحبت نداشت و در عوض روی "غارتگران" تمرکز کرد و مجریان قانون را برای پس گرفتن کنترل خیابان‌ها ترغیب کرده است.

یکی از مقامات کاخ سفید به شبکه ان‌بی‌سی گفت: رئیس جمهوری اعتراضات را موضوعی که مستقیما به او ارتباط داشته باشد، نمی‌بیند و آن را نتیجه دهه‌ها نژادپرستی در کشورمان می‌پندارد. بنابراین او تمایل دارد فقط به اندازه‌ای که احساس می‌کند نیاز است وارد این بحث شود. او نمی‌خواهد این موضوع را به "ترامپ در مقابل معترضان" تبدیل کند. او بیشتر یک عامل خارجی است تا بتواند نظم و قانون را برگرداند.

در روزهای اخیر، ترامپ در بحبوحه درخواست‌های گسترده برای اصلاح قوانین پلیس، محکم‌ترین اظهارات خود در این رابطه را مطرح کرد. با این حال وی همچنان به خاطر نحوه رسیدگی‌اش به اعتراضات و دستورات اخیر دولتش برای متفرق کردن معترضان با استفاده از زور از میدان لافایت، نزدیک به کاخ سفید، با انتقادات فراوانی مواجه است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code