جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت با حضور محمد حسین قربانی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان برگزار شد.

 

قربانی در این جلسه اظهار داشت: از نخستین روز شیوع کرونا به استاندار گفتم به عنوان یک سرباز در کنار شما هستم و اکنون نیز به عنوان یک سرباز خادم مردم گیلان هستم.

 

وی با اشاره به اینکه دکتر شادنوش برای مدیریت بحران کرونا تجربیات مناسبی داشت افزود: وی با فضای نامطلوب در گیلان مواجه گشت و از سویی با ابتلای رئیس دانشگاه علوم پزشکی به گیلان مسئولیت این نهاد نیز بر عهده ایشان قرار گرفت.

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان شرایط گیلان را در شیوع ویروس کرونا نامطلوب دانست و افزود: امروز مدیرکل بهداشت جهانی در مصاحبه ای اعلام کرد که اکنون زمان تعریف، بهانه گیری و تسلیم شدن نیست و  وقت تحرک و عمل است.

 

قربانی تصریح کرد: تنها راه نجات از بحران ویروس کرونا این است زنجیره شیوع این ویروس را قطع کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه زیرساخت های گیلان مناسبت نیست افزود: استان قم یک بیمارستان جامع با ۵۰۰ تخت را برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده ولی در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند.

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان تاکید کرد: هنوز نتوانسته ایم مردم را قانع کنیم یک دشمن تمام عیار در رو به روی ما قرار گرفته و با هر زبانی که بتوانیم به مردم می گوییم در خانه های خود بمانند.

 

وی آمار فوت شدگان مبتلا به کرونا در گیلان را بالغ بر ۲۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده اند.

صبح رشت 

 

به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

شیرزاد 18 اسفند 1398 ساعت 04:12

در گیلان با توجه به مساحت و تراکم جمعیتی و زیرساختهای موجود و رطوبت بالا باید هر چه سربعتر بصورت ضربتی و قهرآمیز با قضیه برخورد شود. حواله کردن موضوع به مردم فقط نوعی خوش خیالی و مسئولیت گریزی است. ارتش با حمایت جنبی سپاه و نیروهای هلال احمر باید قدم به قدم در روز اول قرنطینه استانی و روز دوم قرنطینه شهر به شهر و روز سوم قرنطینه بخش به بخش و نهایتا منطقه ناحیه خیابان و کوچه به کوچه و خانه به خانه اجرا شود.

نظر دهید - پسندیدم 3

نظر شما:

security code