گیل خبر/  بنیاد فرهنگی شیون فومنی در پی درگذشت پیشکسوت موسیقی استان مازندران استاد ابوالحسن خوشرو پیام تسلیتی صادر کرد.

در این پیام آمده است:


رهروان را گرچه دنیا مقصد است
هرکجا عشق است آنجا مقصد است...(شیون فومنی)


خبر درگذشت پیشکسوت موسیقی استان مازندران استاد ابوالحسن خوشرو موجب تاثر و تالم وافر گردید.
استاد ابولحسن خوشرو، " چاووشی خوانِ" مازندران، "امیری خوانِ" عاشقان سینه سوخته، " طالباخوانِ" دلدادگان غریب، " کتولی نوازِ" مردان و زنان پای در گِلِ شالی زار، " نوروزی خوانِ " بهاران دلنشین، از معدود خوانندگان و نوازندگان محبوب استان مازندران است که آثار موسیقایی اش جان و دل هر انسان بیداردلی را مسحور و مجذوب خود نموده است.
او انسانی متواضع و وارسته، خواننده ای صاحب سبک، " لله وا " نوازی بی بدیل و محقق و پژوهشگری فرزانه در عرصه موسیقی بومی و فولکلوریک مازندران بود که با اجرای اثرگذارترین آواها و نغمات شورانگیز، روایتگر افسانه ها، باورها، حماسه ها و رنج و شادی مردمی است که وی را " نماد موسیقی مازندران" می نامند.
از این هنرمند مردمی و خلاق، آثار شنیدنی و ماندگاری به یادگار مانده است که هر یک در اعتلا، پویایی و گسترش موسیقی غنی مازندران نقش بسزایی داشته است و به عنوان گنجینه و ذخیره ی معنوی، یکی از هویت های افتخارآفرین تاریخ موسیقی بومی و فولکلوریک استان مازندران محسوب می شود.
بنیاد فرهنگی شیون فومنی ضمن ابراز همدردی با خاندان محترم خوشرو خاصه همسر گرامی و فرزندان برومند آن استاد سفرکرده، درگذشت توکای مازندران، استاد ابوالحسن خوشرو، را به جامعه موسیقی کشور خاصه جامعه موسیقی استان مازندران و مازندرانی های هنردوست تسلیت عرض می نماید.
یاد و نام آن استادِ شیون آواز مانا و راهش پررهرو باد.

بنیاد فرهنگی شیون فومنی
دوازدهم اسفندماه یکهزارو سیصد و نود و هشت هجری شمسی

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code