در دور نهم و پایانی رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام کاسپین، مسرات‌الدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان با تساوی مقابل امیررضا پوررمضانعلی استاد بزرگ شطرنج گیلان هشت امتیازی شده و به مقام قهرمانی جدول اساتید دست‌یافت.

گیل خبر/ به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، روز پایانی رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام کاسپین با برگزاری دیدارهای دور هشتم و نهم در سه جدول مستر (دارای ریتینگ بین‌المللی بالای ۱۸۰۰ و اساتید)، جدول دارای ریتینگ بین‌المللی زیر ۱۸۰۰ و جدول زیر ۱۴ سال در سالن یادگار امام (ره) رشت پیگیری شد.

دور هشتم:

دیدارهای دور هشتم جام کاسپین صبح امروز چهارشنبه در جداول سه‌گانه آغازشده و مسرات‌الدین اسکندروف فاصله نیم امتیازی خود با گئورگ هاروتجونیان را در جدول اساتید حفظ کرد.

 

در مهم‌ترین دیدارهای جدول مستر این رقابت‌ها، مسرات‌الدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان با برتری مقابل آریا امیدی در آستانه کسب مقام قهرمانی این جدول قرار گرفت؛ در دیگر دیدارهای مهم جدول اساتید، گئورگ هاروتجونیان از ارمنستان مقابل هم‌وطن خود لئون بابوجیان، امیررضا پوررمضانعلی مقابل علی راستبد، ووگار رسولف از جمهوری آذربایجان مقابل اوری چیگالادزه از گرجستان به برتری رسیدند.

دوئل گیگا کوپارادزه از گرجستان و بردیا دانشور در جدول اساتید با تساوی خاتمه یافته و آرش طاهباز مقابل محمد خادمی، آذر میرزائف از جمهوری آذربایجان مقابل سیرانوش گوکاسیان از ارمنستان و مسعود مصدق‌پور مقابل ماهان رمضانی به برتری دست پیدا کردند.

 

در مهم‌ترین دیدارهای جدول B این مسابقات نیز امیرحسین سلطانی مقابل کامران کاویار، کامبیز بیاتی مقابل داوود الله‌وردی، رضا عبدالهی صابر مقابل سپهر سخاوتی از افغانستان، آرین مولایی مقابل حامد کلانتری، امیر جلال وند مقابل احسان خاکساری، حسین یاری فرد مقابل امیرعلی حسین زاده و بابک حق‌دوست مقابل شاهین جعفری به برتری رسیده و دوئل مسعود رشیدی و امیرعلی امیری با تساوی خاتمه یافت.

 

در مهم‌ترین دیدارهای جدول C این مسابقات نیز ابراهیم باقراف از جمهوری آذربایجان مقابل آرتین مرادپور، سپهر محمدزاده مقابل بهزاد سلیمیان، رضا امیری مقابل باراد احمدی، محمد قنبرعلی فرزاد مقابل گل صنم آقایوا از جمهوری آذربایجان، امیر غیوری فر مقابل آرتین خداجو به برتری رسیده و دوئل سروش مرادی و علیرضا یزدانی با تساوی خاتمه یافت.

 

دور نهم:

دیدارهای دور نهم جام کاسپین عصر امروز برگزارشده و مسرات‌الدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان با تساوی مقابل امیررضا پوررمضانعلی استاد بزرگ شطرنج گیلان هشت امتیازی شده و به مقام قهرمانی جدول اساتید دست‌یافت.

 

قهرمانی «اسکندروف» در جدول اساتید شطرنج جام کاسپین

در مهم‌ترین دیدارهای جدول مستر این رقابت‌ها، مسرات‌الدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان با تساوی مقابل امیررضا پوررمضانعلی استاد بزرگ شطرنج گیلان هشت امتیازی شده و به مقام قهرمانی این جدول دست‌یافت؛ دوئل آذر میرزائف از جمهوری آذربایجان مقابل هم‌وطن خود ووگار رسولف، آریا امیدی مقابل گیگا کوپارادزه از گرجستان و مانی جاهدی مقابل لوون بابوجیان از ارمنستان با تساوی خاتمه یافت.

در دیگر دیدارهای مهم جدول اساتید، آرش طاهباز مقابل گئورگ هاروتجونیان از ارمنستان، بردیا دانشور مقابل مسعود مصدق‌پور، مهدی غلامی مقابل بنیامین بابانیا، آرش داغلی مقابل مهراب خوش‌کلام و امیرمحمد آزادی مقابل الکساندر اودوکیموف از روسیه به برتری رسیدند.

در پایان دور نهم جدول اساتید، آرش طاهباز با کسب ۷.۵ امتیاز در مکان دوم ایستاده و گئورگ هاروتجونیان از ارمنستان، امیررضا پوررمضانعلی، بردیا دانشور، ووگار رسولف و آذر میرزائف از جمهوری آذربایجان، مهدی غلامی، آرش داغلی و امیرمحمد آزادی هرکدام با کسب هفت امتیاز به دلیل پوئن‌شکنی به ترتیب در مکان‌های سوم تا دهم ایستادند.

قهرمانی «رشیدی» در دوئل میلی‌متری!

در مهم‌ترین دیدارهای جدول B این مسابقات نیز کامبیز بیاتی مقابل امیرحسین سلطانی، مسعود رشیدی مقابل رضا عبدالهی صابر، امیرحسام جلال وند مقابل بابک حق‌دوست، بهداد دادمهر مقابل حسین یاری فرد و کامران کاویار مقابل سهیل سجادی به برتری رسیده و دوئل امیرعلی امیری و آرین مولایی با تساوی خاتمه یافت.

در پایان دور نهم جدول B جام کاسپین، مسعود رشیدی در رقابتی میلی‌متری موفق به کسب مقام قهرمانی این مسابقات شد، وی با کسب هشت امتیاز به دلیل پوئن‌شکنی نسبت به کامبیز بیاتی به مقام قهرمانی رسیده و امیرحسین سلطانی و امیرحسام جلال وند هرکدام با کسب ۷٫۵ امتیاز به ترتیب در مکان‌های سوم و چهارم ایستادند.

 

شطرنج‌باز آذربایجانی قهرمان جدول زیر ۱۴ سال جام کاسپین

در مهم‌ترین دیدارهای جدول C این مسابقات نیز ابراهیم باقراف از جمهوری آذربایجان مقابل علیرضا یزدانی به‌تساوی دست‌یافته و با کسب هشت امتیاز به مقام قهرمانی این جدول دست‌یافت.

در دیگر دیدارهای مهم جدول زیر ۱۴ سال، محمد قنبرعلی فرزاد مقابل سپهر محمدزاده، امیر غیوری فر مقابل لیلا بوداگوا از جمهوری آذربایجان، آرتین مرادپور مقابل امیرمهدی نظام دوست، امیرمحمد نظام دوست مقابل امیرمحمد شاه‌محمدی، محمد مرادی مقابل رضا امیری و ماهان باقری مقابل ستایش علی نیا به برتری رسیدند.

در پایان دور نهم جدول جدول زیر ۱۴ سال، علیرضا یزدانی، محمدسروش مرادی، امیر غیوری فر، آرتین مرادپور، محمد قنبرعلی فرزاد و امیرمحمد نظام دوست هرکدام با کسب ۷٫۵ امتیاز به دلیل پوئن‌شکنی به ترتیب در مکان‌های دوم تا هفتم ایستادند.

در هجدهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام کاسپین ۹۰۲ شطرنج‌باز از هشت کشور افغانستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ایران، عراق، روسیه و ترکمنستان از روز جمعه ۲۵ بهمن‌ماه در سالن یادگار امام (ره) رشت به مدت شش روز با یکدیگر رقابت کردند.

 

 

فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code