گیل خبر/ رضا اسلامی روز پنجشنبه اظهار داشت :از ۵۲ شهر این استان ۵۰ شهر در گیلان متاثر از بارش برف و باران بود و حداقل بارش برف در مناطق جلگه ای حدود ۵۰ سانتیمتر بود.

 وی اظهار کرد : با توجه به پیش بینی ها و جلسات متعددی که برگزار شده بود همه دستگاه ها با تمام ظرفیت و آمادگی کامل به پیشواز برف رفتند.

 
وی افزود: هرچند این امکانات کفایت این حجم مشکل را نداشت اما تاکنون بیش از ۸۰ درصد از معابر شهرها و راههای مواصلاتی استان گیلان برفروبی شده و با رسیدن تیم و تجهیزات کمک رسانی از استانهای همجوار، خدمات رسانی ها بهتر می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد راههای مواصلاتی گیلان برف روبی شده، عمق نفوذ و فعالیت خود را به سمت روستاها می بریم چون حدود دو سوم روستاها فاقد برق هستند و با وجود مسدود بودن راهها، امکان برق رسانی و حل مشکل آنها وجود نداشت.

 وی افزود : با بازگشایی جاده ها، مشکل برق روستاها نیز برطرف می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان اضافه کرد: در این راستا نیز ۲۵۲ تیم عملیاتی ما برای رفع مشکل روستاها اعزام می شوند و تاکنون نیز حدود ۳۵ درصد راههای روستایی بازگشایی شده و تا پایان امروز نیز این رقم به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش جدی که در بخش اتصال برق مشترکان انجام شده از حدود ۲۵۰ هزار مشترکی که برق آنان قطع شده بود هم اینک این رقم به ۷۳ هزار مشترک کاهش یافته و اتنظار داریم که تا پایان امروز این رقم به ۱۰ هزار مشترک کاهش یابد.

اسلامی تصریح کرد: از طرفی آب اکثر روستاها با قطع برق نیز قطع شده که این رقم به ۴۰۷ روستا رسیده بود و با بکارگیری ژنراتور این رقم به ۲۰۹ روستا کاهش یافته و به طور حتم تا پایان امروز نیز این رقم کاهش چشمگیری خواهد یافت .

وی اظهار کرد: به هر حال تمام هدف ما این است که زندگی عادی به مردم بازگردانده شود و خوشبختانه در بخش گاز گرچه مشکلی نداریم و گاز هیچ مشترگی قطع نشده اما مردم با استفاده بهینه و مناسب، در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا شاهد افت فشار گاز نباشیم.

 

 

ایرنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code