مدیران عمرانی گیلان دقیقا کجایند؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ چاپ

گیل خبر/ سرویس استانی: از اوایل هفته جاری تقریبا تمامی رسانه های مکتوب و مجازی استان گیلان و کشور بر اساس الگوها و گزارشات سازمان هواشناسی خبر از ورود توده هوای سرد و برفی می دادند که نیازمند مدیریت خدمات رسانی داشت.

در این بین از فرمانداران تا شهرداران و حتی معاون عمرانی استاندار گیلان با گرفتن ژست های مدیریتی در رسانه ها خبر از آمادگی کامل در رویارویی با بارش برف پیش بینی شده می دادند!
با شروع بارش برف و طی ۴۸ ساعت گذشته اما به ظاهر تنها چیزی که در سطح مدیریت استان مشاهده نشد همین آمادگی کامل بود، تا جایی که معاون خدمات شهری شهر رشت در مصاحبه ای از تردد خودروها تنها با زنجیر چرخ در سطح شهر رشت خبر داد. همچنین مسیر ارتباطی رشت به شرق گیلان و لاهیجان، روستاهای غرب شهر انزلی،مسیر ارتباطی و روستاهای سیاهکل، شهر فومن و روستاهای توابع آن، اتوبان سراوان به فومن،اتوبان سراوان حدفاصل امامزاده هاشم و بسیاری از روستاهای شهرستان رشت و استان گیلان دچار مشکلات عدیده تردد و قطعی برق و آب شرب شدند.
شنیده ها از این حکایت دارد که بخشی از خودروهای دولتی سنگین عمرانی استان در گمیشان گلستان در حال خدمات رسانی به مردم سیل زده هستند و در چنین شرایطی بظاهر مدیریت عمرانی استان نیز از ظرفیت خودروهای سنگین بخش خصوصی استفاده نکرده است.
بخش خصوصی در سطح شهر رشت و سایر شهرستانها و حتی معادن استان از خودروهای سنگینی همچون بیل های مکانیکی،لودر و گریدر بهره مندند که اگر معاون عمرانی استانداری گیلان از تجربه مدیریتی مرحوم مهندس قهرمانی نیز استفاده مینمود میتوانست براحتی بخش عمده ای از خلا ادوات عمرانی را جبران کند.
فرسودگی شبکه های برق استان گیلان و عدم جبران کامل خسارات وارد شده ناشی از برف به شبکه آب و برق طی سنوات گذشته نیز خود بر مشکلات برف اخیر افزود و تدبیر و مدیریت مدیران ضعیف استانی را بیش از پیش مشهود کرد.
با مشکلات گزارش شده امروز در سطح گیلان بنظر می رسد که بحران مدیریت در این استان از بحرانهایی چون بارش برف پیشی گرفته است، مدیریتی که تدبیر و چابکی آن را تنها در چنین شرایطی می توان محک زد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code