در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، با حضور استاندار گیلان سه پروژه اقتصادی و آموزشی در شهرستان تالش به بهره‌برداری رسید.


گیل خبر/ در هشتمین روز از دهه مبارک فجر عصر امروز (شنبه) با حضور دکتر ارسلان زارع دو واحد سردخانه با هزینه ۲۹۶ میلیارد ریال در شهرستان تالش افتتاح شد.
برای پروژه سردخانه در روستای کشلی بخش کرگانرود شهرستان تالش که در زمینی به مساحت دو هزار و ۸۵۹ مترمربع و ظرفیت ذخیره دو هزار تن احداث گردیده، ۸۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و برای ۱۵ نفر اشتغالزایی شده است.
سردخانه دیگری نیز در روستای چلونصر بخش مرکزی شهرستان تالش در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و هزینه ۲۰۸ میلیارد ریال احداث شده و با ظرفیت ذخیره پنج هزار تن برای ۲۵ نفر شغل ایجاد کرده است.
همچنین با حضور استاندار گیلان مدرسه شش کلاسه ترتیب واقع در هره دشت تالش با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.
این مدرسه هفتادمین مدرسه احداث شده در دولت تدبیر و امید در شهرستان تالش است.
در دهه مبارک فجر امسال با تلاش تمامی دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، ۹۵۵ پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۴۵۹ میلیارد تومان آماده افتتاح شده است.
از این مبلغ یک هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان پروژه مربوط به بخش خصوصی بوده و این پروژه ها در حوزه های صنعتی، گردشگری ، کشاورزی و فناوری اطلاعات است.

همچنین دکتر ارسلان زارع در برنامه پایانی سفر به تالش، از بیمارستان ۲۳۱ تخت‌خوابی این شهرستان و بخش های مختلف این مرکز درمانی بازدید کرد.
این بیمارستان با زیربنای ۱۵ هزار و ۹۹۵ مترمربع در زمینی به مساحت ۳۴ هزار و ۹۷۰ مترمربع در چهار طبقه ساخته شده و مساحت محوطه‌سازی آن ۲۸ هزار و ۲۲۱ مترمربع و ساختارش اسکلت بتن آرمه است.
بخش های زایمان، آی سی یو، سی سی یو، ان ای سی یو، فوریت های پزشکی، دیالیز و قسمتی از بخش اداری در طبقه نخست و بخش های بستری داخلی و جراحی جداگانه زنان و مردان در طبقه دوم آن است.
طبقه سوم بیمارستان شامل بستری های اطفال، جراحی های خاص و قسمتی ار واحد اداری و طبقه چهارم بخش تجهیزات است.

 

عکس: سونیا قنبری

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code