استاندار گیلان در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان مطرح کرد؛
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۲۳:۲۶ چاپ
تقویت آموزش عمومی، رمز اصلی موفقیت راهبردهای پدافند غیرعامل است
گیل خبر/ استاندار گیلان در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان گفت: رمز اصلی موفقیت در راهبردهای مرتبط با پدافند غیرعامل تقویت آموزش عمومی و فرهنگ سازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در این جلسه، پدافند غیرعامل را یکی از راهبردهای اساسی و مهم برای مصون سازی کشور دانست و اظهار داشت: پیش بینی، پیشگیری، رصد و شناسایی انواع تهدیدات از جمله وظایف اصلی حوزه پدافند غیر عامل است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل موضوعی کاملاً علمی و تأثیرگذار است، افزود: استمرار توجه به انجام فعالیت ها و اقدام های شایسته در بخش های مختلف سایبری، زیستی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی براساس طرح جامع پدافند استان تبدیل به اثرات مثبت و نقشه راه می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به رشد مطلوب همکاری دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی و پیشرفت 75 درصدی طرح پدافند غیرعامل در استان اشاره و خاطرنشان کرد: باید این طرح تا پایان سال کامل شود تا از آن به نفع شایسته در حوزه های مختلف استان استفاده شود.

استاندار گیلان به برگزاری موفق برنامه های هفته پدافند غیرعامل در استان اشاره و خاطر نشان کرد: در این هفته 601 برنامه شامل همایش، رزمایش، افتتاح پروژه، نمایشگاه و کارگاه های آموزشی در سطح استان اجرا شد که ارتقاء سطح آگاهی بخشی عمومی یکی از اثرات مثبت آن است.

وی رمز اصلی موفقیت در راهبردهای مرتبط با پدافند غیرعامل را تقویت آموزش عمومی و فرهنگ سازی دانست و گفت: آحاد جامعه باید نسبت به موضوع پدافند غیر عامل حساس و هوشیار باشند و نقش مهم آن در افزایش امنیت و رفاه مردم باید همواره تأکید شود.

دکتر زارع با بیان اینکه باید از همه ابزارهای فرهنگ سازی بویژه ظرفیت رسانه ها استفاده شود، اظهار داشت: آموزش، حفاظت و صیانت از مردم در برابر حوادث با  مشارکت موثر آنان ثمربخش است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری سمینار تخصصی پدافند غیرعامل زیستی ، فرصت مناسب و مغتنمی برای جلب مشارکت فکری نخبگان و صاحب نظران در پاسخ گویی به نیازهای تخصصی پدافند غیرعامل است، گفت: باید توجه داشته باشیم که امروز تهدیدات دشمن ترکیبی، فناورانه و دانش پایه شده و برای مقابله با این تهدیدات باید از توان علمی نهایت استفاده را ببریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت ها و تعاملات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حاکمیتی تمام کشورها در فضای سایبری اتفاق می افتد، تصریح کرد: مشکلات و نقاط آسیب پذیر باید شناسایی شود تا برمبنای آن تصمیمات درست گرفته شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه کشور ما همواره با تهدیدات دشمنان مواجه است، اظهار داشت: دشمنان کوشش می کنند از نقاط آسیب پذیر ما سوء استفاده کنند و ما می بایست با هوشیاری اقدامات جدی تری برای مقابله با این تهدیدات از طریق پدافند غیرعامل پیگیری و دنبال کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code