گیل خبر/ رئیس شورای اسلامی شهر رشت  در نود و سومین جلسه این شورا در ساختمان شورا واقع در خیابان سعدی با اشاره به مبحث بررسی صلاحیت شهردار رشت اظهار کرد: با توجه به اینکه شورای شهر نسبت به انتخاب و معرفی شهردار رشت اقدام کرده پیشنهاد می کنم به منظور بررسی وضعیت شهردار رشت در هفته آینده سفری به وزارت کشور در تهران داشته باشیم.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی با تمام امکانات و ظرفیت های سیاسی، اقتصادی و غیره علیه ایران اسلامی وارد میدان شده اند تا نظام را زمین گیر کنند افزود: باید تمام تلاش خود را به کار گرفته تا باصلابت و عزت این دوران را نیز پشت سر بگذاریم.

وی به راه اندازی موزه دفاع مقدس در رشت اشاره کرد و گفت: این اقدام در راستای حفظ ارزش ها و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد و قرار است با تعامل مابین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و شهرداری رشت این پروژه به  سرانجام برسد.

علوی با اشاره به راه اندازی موزه دفاع مقدس در رشت تصریح کرد: مباحث مربوط به تعامل شهرداری رشت پیرامون راه اندازی این موزه در قالب لایحه ای به صحن شورا ارسال شده و درخواست های مشخصی از این بابت مطرح شده است.

اعضای شورای اسلامی رشت با مشارکت شهرداری رشت پیرامون راه اندازی موزه دفاع مقدس با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس موافقت کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به ارسال لایحه ای پیرامون حضور برخی از مدیران در سیزدهمین کنفرانس سالانه شهرهای خلاق یونسکو تحت عنوان شهر ایده آل در تاریخ ۲۰ الی ۲۷ خرداد به کشور ایتالیا اشاره کرد و گفت: قرار است در این سفر شهردار رشت، فاطمه قدیمی مدیر برنامه های شهر خلاق خوراک یونسکو در رشت، نماینده ای از بخش فرهنگ، هنر و تجارت و همچنین یک آشپز به مبلغ پنجاه میلیون تومان به ایتالیا اعزام شوند.

شهر خلاق خوراک رشت فایده ای برای شهر نداشت

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با انتقاد از تحمیل هزینه های هنگفت و بدون نتیجه تحت عنوان شهر خلاق خوراک به مجموعه شهرداری رشت اظهار کرد: بنده با عنوان شهر خلاق خوراک رشت مخالف نیستم اما معتقدم تاکنون این مبحث فایده ای برای شهر نداشته و هیچ کدام از آیتم هایی که برای ماندگاری رشت در این جایگاه نیاز بوده اجرایی نشده است.

بهراد ذاکری با تأکید بر اینکه انجام سفرهای خارجی به تنهایی نمی تواند برای رشت در این زمینه دستاوردی داشته باشد افزود: با این سفر و تحمیل هزینه های بیهوده به شهرداری رشت مخالف هستم.

محمدحسن عاقل منش عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اعلام موافقت با برگزاری این سفر به کشور ایتالیا اظهار کرد: در این سفر می توانیم آخرین اطلاعات پیرامون شهرهای خلاق خوراک را کسب کرده و پس ازآن بتوانیم تصمیم متناسب را درباره عنوان شهر خلاق خوراک رشت بگیریم.

سفرهای بدون نتیجه نمی تواند به حفظ عنوان شهر خلاق خوراک رشت کمک کند

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر برنامه مدونی پیرامون عنوان شهر خلاق خوراک رشت مشاهده نشده اظهار کرد: عملکرد این مجموعه در رشت قابل پذیرش نیست.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه به جای تحمیل هزینه 50 میلیونی بابت این سفر به ایجاد زیرساخت های مناسب در رشت اقدام شود گفت: جداسازی واحد روابط عمومی و امور رسانه شهرداری رشت یکی دیگر از مباحثی است که چند وقتی است انجام شده و امیدوارم این موضوع در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

وی با تأکید بر اینکه مخالفت خود را با سفر به کشور ایتالیا اعلام می کنم بیان کرد: سفرهای بدون نتیجه و این چنینی نمی تواند به حفظ عنوان شهر خلاق خوراک رشت کمک کند.

در خصوص زیرساخت های شهر خلاق خوراک اقدام مناسبی انجام نشد/ برند شهر خلاق خوراک رشت  مشخص نیست به نام چه کسی است

عضو دیگر شورای رشت نیز در جلسه عصر امروز با اشاره به اینکه برای همشهریانم آرزوی صبر دارم اظهار کرد: اینکه نماینده مردم رشت با همراهی نمایندگان آذری زبان برای استیضاح وزیر ورزش و دفاع از تیم تراکتور اقدام می کند را نمی دانم کجای قلبمان بگذاریم.

فرهام زاهد با بیان اینکه در دوران انتخابات به واسطه دفاع از برخی چهره ها و در شرایط فعلی نیز به واسطه عملکرد این افراد به اندازه کافی تاوان داده ایم افزود: بابت برخی اقداماتی که توسط برخی از چهره ها انجام می شود امیدوارم خداوند به مردم رشت صبر بدهد.

وی با تأکید بر اینکه در خصوص زیرساخت های شهر خلاق خوراک رشت اقدام مناسبی در شهر انجام نشده است گفت: برند شهر خلاق خوراک رشت  مشخص نیست به نام چه کسی است.

زاهد با اشاره به اینکه به جای اعزام افراد مشخص به سفرهای خارجی می توانیم با ایجاد زیرساخت ها برای حفظ این عنوان تلاش کنیم بیان کرد: از سفرهای پیشین می توانستیم اندوخته های لازم را کسب کنیم اما متأسفانه این مبحث تاکنون به سرانجام نرسیده است.

اعضای شورای شهر با لایحه سفر به کشور ایتالیا توسط برخی از مدیران شهرداری پیرامون شهر خلاق خوراک رشت مخالفت کردند.

لایحه انعقاد قرارداد و تعیین تکلیف رانندگان استیجاری شهرداری رشت موضوع دیگری بود که در جلسه عصر امروز شورا بررسی شد.

بازنشستگان شهرداری رشت باید برکنار شوند

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به لایحه ارسالی پیرامون انعقاد قرارداد با شرکت تعاونی مصرف کارکنان شهرداری به منظور تأمین رانندگان استیجاری اظهار کرد: به منظور افزایش انگیزه و کارآیی رانندگان استیجاری شهرداری و باهدف نظام مند نمودن پرداخت ها این لایحه مطرح شده است.

رضا رسولی با تأکید بر اینکه موافق این لایحه هستم افزود: باید خلأهای مربوط به این موضوع را برطرف کنیم تا پس ازآن به طور ناگهانی شاهد افزایش بی رویه نیرو در قالب راننده در شهرداری رشت نباشیم.

وی با بیان اینکه بازنشستگان شاغل در شهرداری رشت باید برکنار شوند گفت: با تمام احترامی که برای نیروهای بازنشسته قائل هستم معتقدم باید از ظرفیت جوانان استفاده شود.

محمدحسن علیپور عضو دیگر شورای رشت نیز با اشاره به اینکه  اسامی نیروهای بازنشسته شاغل در شهرداری رشت را به طور شفاف اعلام می کنم اظهار کرد: در بررسی لایحه انعقاد قرارداد با رانندگان استیجاری شهرداری رشت باید تمامی جوانب را سنجیده و پس ازآن به طور اصولی اقدام شود.

رانندگان استیجاری شهرداری رشت تعیین تکلیف شوند

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه رانندگان استیجاری شهرداری رشت تعیین تکلیف شوند اظهار کرد: افرادی که مخالف انعقاد قرارداد رانندگان استیجاری با شهرداری رشت هستند درزمانی که برخی از افراد پس از یک ماه حضور در شهرداری به طور ناگهانی جزو نیروهای استخدامی و قراردادی شهرداری شدند چرا ساکت مانده بودند؟

اسماعیل حاجی پور با تأکید بر اینکه رانندگان حاضر در شهرداری رشت با مشکلات عدیده مالی مواجه هستند افزود: برخی از رانندگان شهرداری رشت بیش از 15 سال است که به صورت استیجاری مشغول خدمت بوده و حداقل دریافتی ها را دارند.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت با لایحه تعیین تکلیف رانندگان استیجاری شهرداری رشت و انعقاد قرارداد با آنان موافقت کردند.

فارس
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code