گیل خبر/ در سال ۱۳۹۳ سید امیر محسن ضیایی، رئیس جمعیت هلال احمر وقت، این گونه توضیح داده بود: «شرکت رشد از نظر جمعیت هلال احمر فعالیتی ندارد و خیلی وقت است که فعالیتش متوقف شده است. موضوع شرکت رشد دارای دو بخش است که برای بخش اول آن اقدام قضائی صورت گرفته؛ اما برای بخش دیگر فعلا اقدامی صورت نگرفته است؛ چراکه از نظر قوانین آلمان، این شرکت متعلق به هلال احمر نیست، بلکه به نام این آقازاده ثبت شده است.

ضیایی در آن زمان گفته بود که شاید این فرد به تعهدات خود عمل کند و ما نیز دیگر موضوع را پیگیری نکنیم؛ چراکه اکنون پای میز مذاکره با رئیس سازمان تدارکات پزشکی نشسته و صحبت های خوبی نیز میان آنها انجام شده است».

رئیس وقت سازمان هلال احمر درباره علت اختلاف سازمانش با «یاسین رامین» هم گفته بود: درواقع جمعیت هلال احمر تعدادی تجهیزات پزشکی از یک شرکت خارجی به مبلغ دو میلیون یورو خریداری کرده بود که این مبلغ را به شرکت رشد داد تا به عنوان واسطه به شرکت فروشنده تحویل دهد؛ اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد.

وی با بیان اینکه ما اکنون بدهکار آن شرکت خارجی هستیم، گفته بود: این بدهی هنوز تسویه نشده و در تبادلات مالی وجود دارد و از آنجایی که ما فعالیت های زیادی به صورت مشترک با این شرکت انجام می دهیم، هنوز این شرکت شکایتی از ما نکرده است؛ اما ما باید این مبلغ را به آنها پرداخت کنیم

اما چندی بعد در تاریخ 7 مرداد ۱۳۹۳، جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، از صدور قرار وثیقه ٢٩میلیاردتومانی و بازداشت متهم شرکت رشد، وابسته به سازمان هلال احمر، خبر داده بود؛ همان زمان رسانه ها نوشتند همسر مهناز افشار، هنرپیشه اصلاح طلب! بازداشت شد.

براساس اطلاعات موجود «یاسین رامین» نتوانسته بود وثیقه چند ده میلیاردی اش را تودیع کند و با شکایت سازمان هلال احمر در دادسرای کارکنان روانه زندان شد اما بعد از مدتی از زندان آزاد شد.

از آن سال تاکنون بارها جلسات رسیدگی به پرونده یاسین رامین  در دادگاه کارکنان دولت برگزار شد و این فرد از خود دفاع کرد.

حال، امروز سه شنبه ۹۷.۱۲.۰۷ یاسر رامین همسر مهناز افشار در دادگاه کارکنان دولت حاضر شد.

وی که حوالی ساعت ۱۲:۳۰ به دادگاه کارکنان رفته هنوز مشخص نیست دلیل حضور او در دادگاه چه بوده است.