خط و نشان جعفرزاده ایمن آبادی در آستانه انتخابات هیات رئیسه مجلس؛
۱۳۹۷/۰۳/۰۷ چاپ

گیل خبر/ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضوفراکسیون مستقلین، در گفت وگو با رویداد24، با اشاره به آخرین وضعیت رایزنی های نمایندگان بر سر انتخابات هئیت رئیسه، گفت: ما با هرگونه اختلاف، درگیری و تنش در فراکسیون مستقلین مجلس مخالف هستیم و رویه ما یک رویه تعاملی است زیرا اکنون مشکل مردم انتخابات هیات رییسه نیست و هرگونه درگیری و تنشی که در مجلس رخ می دهد را نوعی جنگ قدرت می دانند و ذهنیت شان به سمتی می رود که مشکلات مردم برایشان مهم نیست. بنابراین مشی فراکسیون مستقلین تعامل، همکاری و توجه به حل مشکلات مردم است.

لاریجانی بهترین گزینه برای ریاست مجلس است

جعفرزاده با تاکید بر اینکه هیچ گزینه ی بهتر از آقای لاریجانی برای ریاست مجلس نیست، تصریح کرد: آقای لاریجانی گزینه بسیار مناسبی برای ریاست مجلس هستند زیرا هم قدرت چانه زنی با مقامات ارشد کشور را دارد و هم تجربه تاکنون نشان داده که توانایی و اراده خوبی در اداره مجلس دارند. بنابراین خط قرمز و گزینه نهایی ما برای ریاست مجلس، علی لاریجانی است و در رابطه با ریاست لاریجانی با هیچ فراکسیونی مذاکره نخواهیم کرد و به معنای دیگر پیش شرط اصلی و نهایی ما ریاست آقای لاریجانی است.

فراکسیون امید و ولایی ریاست لاریجانی را بپذیرند، بر سر سایرکرسی ها ائنلاف می کنیم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر دو فراکسیون دیگر ریاست آقای لاریجانی را بپذیرند حاضر هستیم در مورد سایر کرسی ها رایزنی و مذاکره انجام دهیم، گفت: اگر فراکسیون امید یا ولایی، بخواهند برای کرسی ریاست مجلس کاندیدای را انتخاب کند، ما نیز صراحتا اعلام می کنیم که برای ادامه حضور و فعالیت نیروهای باقی مانده در هیات رییسه، هیچ تضمینی ارائه نمی دهیم. یعنی اگر فراکسیون امید بخواهد آقای عارف و یا گزینه دیگری را برای ریاست مجلس انتخاب کند، ما نیز هیچ تضمینی برای ادامه فعالیت آقایان مطهری، پزشکیان و وکیلی نداریم، در مورد فراکسیون ولایی نیز همین نظر صادق است.

ریاست لاریجانی پذیرفته نشود، مطهری و پزشکیان جایی در هئیت رئیسه نخواهند داشت

جعفرزاده ادامه داد: اگر فراکسیون ها بر سر ریاست اقای لاریجانی با ما به توافق برسند، ما نیز حاضریم بر سر تمامی کرسی ها با آن ها مذاکره کنیم و به توافق برسیم، اما اگر بخواهند کاندیدای برای ریاست اعلام کنند، رسما سقوط نیروهای فعلی شان در هئیت رئیسه را کلید خواهند زد و عامل آن هم لجبازی خود آن فراکسیون است.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه، با بیان اینکه شخص آقای لاریجانی تا کنون هیچ جلسه ای را برگزار نکرده است، خاطرنشان کرد: ما خودمان جلساتمان را برگزار می کنیم و لابی هایمان را انجام می دهیم. اگر فراکسیونی برای ریاست کاندیدا معرفی کند ما نیز هیچ ائتلافی با آن ها انجام نخواهیم داد اما اگر ریاست لاریجانی را بپذیرند ما با آن ها هرگونه ائتلافی را انجام خواهیم داد.

تاکنون دو فراکسیون دیگر برای جایگاه رییس کاندیدا معرفی کرده اند/ تا سه شنبه شب زمان می دهیم

جعفرزاده ایمن آبادی، ادامه داد: متاسفانه اکنون جو مجلس به گونه ای است که همه به دنبال تصاحب کرسی های هیات رییسه هستند. بازهم تاکید می کنم که برای مردم هیچ اهمیتی ندارد که در کرسی ریاست چه کسی می نشیند، مردم عملکرد نمایندگان و اینکه مشکلاتشان حل شود، برایشان مهم است. به نظرم بهتر است سریعا به نتیجه برسیم و با ریاست آقای لاریجانی هئیت رئیسه را تشکیل بدهیم.

با توجه به جو مجلس و اطلاعاتی که داریم، تا به اینجای کار هر دو فراکسیون امید و ولایی برای کرسی ریاست کاندیدا دارند، ما تا سه شنبه غروب صبر خواهیم کرد، اگر تا این زمان منصرف نشدند و آقای لاریجانی را به عنوان رئیس انتخاب نکردند، ما دیگر هیچ مذاکرهای با آن ها نخواهیم داشت و خودمان با طبق ریاست لاریجانی، لیست هئیت رئیسه مستقلی را ارائه می دهیم و صراحتا می گویم که اگر این کار را انجام دهیم ما برنده خواهیم شد، زیرا بدنه مجلس نیز با ما است زیرا برخی از اعضای فراکسیون امید و ولایی طی صحبت هایی که با ما داشتند اعلام کردند که رای و نظرشان با ما (فراکسیون مستقلین) است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code