به گزارش گیل خبر، غلامعلی جعفرزاد ایمن آبادی  با اشاره به حذف بودجه نهادهای خاص و اختصاص آن به وام مسکن رزمندگان، گفت: حذف جدول 17 خواسته جامعه، روشنفکران و اصحاب فرهنگی بود بنابراین دولت در لایحه بودجه 97 این جدول را حذف کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی با وجود اینکه از حذف این جدول مطلع بودند اما برنامه ای برای اعتبار این جدول نداشتند و سناریوی جایگزینی برای آن ننوشتند.

وی با بیان اینکه دلایل بسیاری مانند نظارت ناپذیر بودن این جدول عامل حذف آن بوده است، بیان کرد: اگرچه بودجه نهادهای خاص در کمیسیون تلفیق حذف شد اما اعتبار آن آزاد شد و کمیسیون فرهنگی برای این رقم برنامه مناسبی ارائه نداد؛ سناریویی برای کار بهتر فرهنگی نوشته نشده بود بنابراین در کمیسیون تلفیق باید برای آن تصمیم گیری می شد که این اعتبار برای مسکن رزمندگان اختصاص یافت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 با بیان اینکه به کارگیری اعتبارات نهادهای خاص در مسائلی بجز مسائل فرهنگی بی تدبیری متولیان حوزه فرهنگ است، ادامه داد: چون برنامه ای برای این اعتبار پیش بینی نشده بود گروه دیگری برای آن تصمیم گیری کرد؛ اگر برنامه ای وجود داشت چنین اتفاقی نمی افتاد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی در زمان تحویل لایحه بودجه تصور می کردند که می توانند این جدول را بازگردانند اما نه تنها در این اقدام ناموفق بودند بلکه برای اعتبار موجود در این جدول نیز برنامه جایگزینی در حوزه فرهنگی پیش بینی نکردند در نتیجه خلع سلاح شدند و پس از حذف اعتبار نهادهای خاص نتوانستند برای رقم موجود برنامه ای در حوزه فرهنگی ارائه دهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: اگر از قبل برای این اعتبار پیش بینی صورت می گرفت بودجه نهادهای خاص به آن سمت هدایت می شد؛ کمیسیون فرهنگی در این زمینه کوتاهی و کم کاری کرد چرا که باید سناریوی جایگزین در نظر می گرفت.

خانه ملت