به گزارش گیل خبر، نماینده مردم رشت  افزود: در این نشست رییس جمهور تاکید کردند که نمایندگان مجلس نماینده مردم هستند و تمام سعی دولت و رییس آن بر این است که مصوبات مجلس را اجرا کنند و با مجلس هماهنگ باشند.
وی ادامه داد: همچنین روحانی تاکید کرد در حوزه برنامه ششم توسعه هر آنچه مجلس تصویب کند، دولت انجام می دهد.
جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اظهارات روحانی گفت: روحانی در این جلسه تاکید کرد که در دعواهایی که فتیله دعوا خیلی بالا برود من ورود نمی کنم چرا باید آرامش جامعه ، حوزه رفاه و بهداشت و آموزش و هر حوزه دیگری درگیر تنش شود.
تاکید رییس جمهور بر افزایش قابل توجه درآمد تئاتر و سینما
جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت: درامدهای تئاتر و سینما در این ایام بی نظیر بوده و سینماها تا 6 صبح برنامه پخش می کردند و آقای روحانی تاکید کرد که تصور می کند نشاط در حال بازگشت به جامعه است.
وی ادامه داد : روحانی همچنین خاطر نشان کرد که از لحاظ اقتصادی آرامش داریم و وضعیت ارز گذراست.
پاسخ روحانی ابهامی درباره دور زدن دولت توسط برخی از وزرا
جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تاکید کرد: در این جلسه گله مندی مطرح شد که برخی از وزرا شما را دور می زنند ، ایشان پاسخ داد وقتی در دولت تصمیمی گرفته می شود ادامه نظرات شخصی خلاف قانون اساسی است و مجلس نباید به پیگیری دولتی ها اعتنا کند.
تاکید روحانی بر اهمیت مراسم 16 آذر در نگاه دولت یازدهم
نماینده رشت گفت : رئیس جمهور در این جلسه گفتند که بنده از ابتدای دولت گفتم تمام  سالگردهای 16 آذر باید مراسم در دانشگاه برگزار شود و سنوات قبل می ترسیدند برنامه برگزار شود، ایشان مطرح کردند که 644 نفر در حدود 400 جلسه در دانشگاه ها سخنرانی کردند و این افتخار کشور ما است.
نامه روحانی به آملی لاریجانی برای پیگیری پرونده بابک زنجانی توسط وزرات اطلاعات
جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تصریح کرد: در این جلسه در خصوص پرونده بابک زنجانی نیز روحانی روایت کرد که در ابتدای دستگیری بابک زنجانی نامه ای به آملی لاریجانی با این مضمون که این پرونده  را به وزرات اطلاعات بدهید، نوشته است  و استدلالهای خود درباره این درخواست را نیز بیان کرد.
وی ادامه داد: روحانی مطرح کرد که بعد از نامه در دیداری حضوری با رییس قوه قضاییه نیز این درخواست را داده است.
نگرانی روحانی از ابهام در سرنوشت 3 و نیم میلیارد تومان پول در صورت اعدام زنجانی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس همچنین تاکید کرد: روحانی علاوه بر این مطرح کرد که در پرونده زنجانی هنوز سرنوشت 3 و نیم میلیارد پول مشخص نیست و اگر اعدام صورت بگیرد، بسیاری از سوالات بی جواب می ماند.
روحانی: برای مبارزه با فساد همه چراغ ها باید روشن شود
وی افزود: روحانی تاکید کرد که دولت حاضر است سامانه تشکیل داده و تمام دخل و خرج و حساب های دولت در آن روشن شود و در مقابل نیز انتظار است قوه قضاییه نیز همه حساب های خود را روشن کند.
نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس تاکید کرد: روحانی تصریح کرد که در کل به دنبال شفافیت هستم و اختلافی بین روسای قوا نباید باشد و با هر دو رییس قوه ارتباط خوبی دارم.
تاکیدات روحانی درباره قانون برنامه ششم توسعه/ روحانی: مجلس کلیات را رد می کرد آمادگی ارائه برنامه جدید را داشتیم
 جعفرزاده ایمن آبادی درباره نظرات روحانی درباره برنامه ششم توسعه گفت: روحانی تاکید داشت که دوران پیش از انقلاب برنامه عمرانی تصویب می شد و روایت می کرد که حتی رییس مجلس نیز یک بار تاکید کرد که هر اندازه خلاصه باشد نیز دولت به مجلس برنامه ارائه دهد.
وی ادامه داد: روحانی روایت کرد که آقای لاریجانی نامه ای به رهبری نوشتند و من هم پاسخ آن را به رهبری نوشتم اما پخش نشد .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: ایشان به نقل از هاشمی رفسنجانی گفت که بعد رهبری بین نامه شما و نامه لاریجانی، نظر شما را تایید کرد و من خدمت آقا رفتم و گفتم آماده هستم احکامی را که داده ام پس بگیرم و ظرف دو ماه هم برنامه کامل بدهم، آقا گفتند نظری ندارم، خودتان حل کنید.
انتقاد روحانی از بر هم خوردن شاکله برنامه ششم ؛ بار مالی زیادی به دولت تحمیل شد
جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه در نقل صحبت های روحانی گفت: روحانی انتقاد می کرد که شاکله برنامه به هم ریخته و بار مالی زیادی دارد، شورای نگهبان نیز مقرر شد مواردی را که شاکله به هم ریخته و بار مالی دارد حذف کند.
 وی تصریح کرد : رئیس جمهور مطرح کرد که دولت ما آمادگی داشت اگر کلیات را مجلس رد می کرد برنامه کامل می داد، اما با این درآمد فعلی کشور فقط می توانیم بودجه کشور را تامین کنیم و تحقق موارد برنامه ششم نمی رسیم.
حوزه های امنیتی تنها باید بر اقتصاد نظارت کنند اما دخالت نکنند/ با حضور حوزه های امنیتی در اقتصاد بخش خصوصی رقابت ازاد ندارد
جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به این نگاه روحانی مبنی بر اینکه تا زمانی که اقتصاد از امنیت جدا نشود درست نمی شود، گفت: روحانی در این جلسه تاکید داشت که حوزه های امنیتی تنها باید نظارت کنند اما دخالت نکنند، اگر حوزه های امنیتی دخالت در اقتصاد داشته باشند بخش خصوصی نمی تواند فعالیت و رقابت کند و آن زمان رقابت نیز رقابت آزادی نیست .
نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس خاطر نشان کرد: رئیس جمهور تاکید داشت که بخش های نظامی و انتظامی هرچقدر اعتبار بخواهند می دهم اما اجازه ورود آن ها به اقتصاد را نمی دهم.
روایت روحانی از گلایه رهبری درباره تاسیس بانک توسط یکی از نهادهای نظامی
وی با بیان این که روحانی تاکید داشت که اقتصاد کشور را باید احیا کنیم ، تصریح کرد: نیروهای مسلح نباید بانک داشته باشند و هیچ کدام هم با مجوز رهبری نیست .
جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تاکید کرد: روحانی در این جلسه روایت کرد که در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی، مقام رهبری وی را به عنوان دبیر شورای امنیت فراخواندند و تاکید داشتند که برو با آقای هاشمی صحبت کن و بگو چرا یکی از نیروهای نظامی در حال زدن بانک است .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در این خصوص نیز گفت: ایشان روایت کرد که در این خصوص با آقای هاشمی صحبت کرده و مطرح شده که موضوع مورد بحث نیروی نظامی نیستند اما در کل تاکید داشتند آقا به شدت از اینکه دستگاه امنیتی ورود به حوزه اقتصاد داشته باشد گلایه داشتند.
خانه ملت