ردیابی محل اسارت 4 دیپلمات ربوده شده؛
۱۳۹۵/۰۸/۱۸ چاپ
به گزارش گیل خبر، اوایل خرداد ماه سایت های خبری به نقل از سردار حسین دهقان وزیر دفاع، اعلام کردند: سردار احمد متوسلیان و 3 دیپلمات دیگر ایرانی زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.
سرنخ فرمانده اسبق سپاه| حدود سه ماه بعد (بامداد چهاردهم شهریور ماه) بود که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در توئیتی در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: اخیرا اطلاعاتی از حاج احمد متوسلیان به دست آمده و امیدواریم سرنخ ها به جایی برسد. فرمانده اسبق سپاه بر این نکته نیز تاکید کرد که نسبت به گذشته امیدوارتر شدیم.
زنده ماندن متوسلیان برای اسرائیل مهم است| جواد کریمی قدوسی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به جد پیگیر وضعیت حاج احمد متوسلیان است، ضمن تایید دو گزاره فوق، می گوید: هیچ رژیم و کشوری در صورت در اختیار داشتن  چنین افراد مهمی  به کشتن شان در مخفیگاه ها هیچ وقت فکر نمی کند چون مردن این شخصیت های برجسته و دارای اهمیت هیچ فایده ای برای آنها ندارد از این رو تحلیل بنده این است که اسرائیل تمام سعی و همت خود را به کار گرفته تا حاج احمد متوسلیان و همراهانش را زنده نگه دارد و از این موضوع به عنوان امتیاز استفاده کند.
متوسلیان تا تابستان سال 95 زنده بوده است/ ردیابی محل اسارت 4 دیپلمات ربوده شده
به حاج احمد متوسلیان نگویید شهید| علاوه بر این ها، اخیرا هفته نامه خط حزب الله در سی و نهمین شماره خود بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب درباره ی حاج احمد متوسلیان در آذرماه 1375 در دیدار جمعی از خانواده شهدای سپاه پاسداران را منتشر کرده است؛ رهبر انقلاب در این رابطه فرمودند: «ما منتظریم که آقای حاج احمد متوسّلیان ان شاءا... بیاید؛ نگویید شهید، ما که خبر نداریم از شهادت ایشان. خداوند ان شاءا... که فرزند شما را - هرجا که هست، هرجور که هست - مشمول لطف و فضل خودش قرار بدهد. ما کـه آرزو میکنیم ان شاءا... خداوند این جوان مؤمن و صالح را برگرداند».
متوسلیان تا تابستان سال 95 زنده بوده است/ ردیابی محل اسارت 4 دیپلمات ربوده شده
خبر داغ مشاور سابق رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح| ابوالفضل حسن بیکی مشاور عالی سابق رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن تایید دو گزاره فوق  با اشاره به مذاکرات ایران برای آزادسازی 4 دیپلمات ربوده شده، می گوید: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال این است که تحت هر شرایطی حاج احمد متوسلیان را آزاد کند؛ دلیل آن هم این است که برخی از زندانیانی که از بند زندانهای رژیم اشغالگر قدس آزاد شدند، ایشان را در سالیان و حتی دو سال گذشته زنده دیده اند.
محل اسارت متوسلیان و همراهانش در تابستان 95| بنا به گفته مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران اسنادی در اختیار دارد که زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش را تا ابتدای تابستان سال 95 تایید می کند. در این اسناد محل اسارت حاج احمد متوسلیان و همراهانش معلوم است.
متوسلیان تا تابستان 95 زنده بوده است| مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اسنادی در اختیار داریم که تایید می کند حاج احمد متوسلیان و همراهانش زنده هستند، اظهار داشت: آخرین بار اوایل تابستان اطلاعاتی دریافت کردیم که زنده بودن وی را تایید می کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: ما موضوع را بیشتر از طریق لیبی پیگیری می کنیم اگر چه حزب الله لبنان هم به دلیل ارتباطات دولتی و نفوذ خاصی که از نظر اطلاعاتی در منطقه دارد و با کابینه دوم ارتباط دارد با ما مساعدت می کند.
وی با تأکید بر اینکه در این دوره مجلس پیگیری و نتیجه گیری وضعیت حاج احمد متوسلیان و همراهانش جدی است، بیان داشت: توصیه هایی از طرف بنیاد شهید انقلاب اسلامی، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شده است و این نهادها از ابعاد مختلف کار را پیگیری کرده اند.
ذوالنور با بیان اینکه مقصر اصلی رژیم صهیونیستی است و مطالبه گری ما از آنهاست تصریح کرد: اظهارات و اسنادی که بعضی ازدستگاه های ما به دست آورده اند تأیید کننده زنده بودن حاج احمد متوسلیان است و ما این را از رژیم اشغالگر قدس مطالبه میکنیم چون فالانژها تحت نفوذ رژیم اشغالگر قدس زنده یاد حاج احمد متوسلیان و همراهانش را ربودند.
وی تصریح کرد: جاهای مثل لیبی هم که در این ماجرا دخالت داشتند باید پاسخگو باشند و با توجه به آشفتگی که در لیبی بعد از سقوط قذافی بوجود آمد و هنوز آرامش و ثبات ندارد کسی پاسخگو نیست و کار سخت تر شده چون ما هم به صورت مستقیم با صهیونیست ها ارتباطی نداریم.
ذوالنور ادامه داد: از کانال های مختلف این موضوع را پیگیری کرده ایم که این حق مسلم ماست که سردار بزرگ حاج احمد متوسلیان را در آغوش خود بگیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی سالهای سال این موضوع را پیگیری کرده است، اظهار داشت: دستگاه های دیگر هم در این زمینه فعال هستند ولی کمیسیون به صورت مستقیم نمی تواند ارتباطی در این زمینه ایجاد کند و این دستگاه های امنیتی اطلاعاتی و وزارت خارجه هستند که باید موضوع را پیگیری کنند و پیگیری های وزارت خارجه به عنوان محورتلاش دستگاه های امنیتی و نظامی ما نقش ویژه ای خواهد داشت.
میزان
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code