به گزارش گیل خبر، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، در خصوص الحاق جمهوری اسلامی ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) گفت:پیوستن به سازمان تجارت جهانی و نهادهای بین المللی اجتناب ناپذیر است و مزایایی به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیوستن به سازمان های بین المللی براساس قواعدی انجام می شود و رعایت استانداردها در زمینه های مختلف باید انجام شود که می تواند باعث ارتقای فعالیت در بخش های اقتصادی شود.

این نمانیده مردم درمجلس دهم،افزود:پیوستن به سازمانی مانند (wto) باعث می شود،الزاماتی اجباری رعایت شود که منتهی به اصلاحاتی در داخل کشور خواهد شد.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه در نظام پولی و بانکی و مسائل دیگر اقتصادی درسطح بین الملل باید استانداردها رعایت شود،افزود:درخصوص پیوستن ایران به (wto) کارشکنی ها از سوی برخی کشورها وجود دارد که باید با آن مقابله شود.

لزوم مقابله با کارشکنی ها در راه الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی

وی افزود:در سیاست های اقتصادمقاومتی به موضوع برون گرایی بخش اقتصادی اشاره شده ،بنابراین باید برخی ها نیز در داخل در رابطه با این موضوع مقاومت نکنند،البته باید شرایط انجام این مهم به صورت صحیح فراهم شود.

جعفرزاده ایمن آبادی،ادامه داد:پیوستن ایران به (wto) زمینه ارتقای بخش تولید کشور را فراهم می کند و باعث می شود نظام بانکی،گمرکی و مسائل اقتصادی کشور در جهت استانداردهای بین المللی اصلاح شود.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،افزود:پیوستن ایران به (wto) زمینه جذب سرمایه گذار در بخش تولید را فراهم می کند.

خانه ملت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code