به گزارش گیل خبر ، رحمت الله حافظی در حاشیه بازدید از بخش شهری مناطق سیل زده جنوب شرقی تهران که به همراه شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر و عبداللهی معاون خدمات عمرانی شهرداری، حمیدی و انجمنی شهرداران مناطق 14 و 15 انجام شد، اظهار داشت: حادثه سیلاب روز جمعه هفته گذشته خارج از حریم مدیریت شهری تهران بوده و این اتفاق ها نشان می دهد که تهران شهری بی دفاع مقابل سیل و زلزله است.

15-9-19-1905405
وی با بیان اینکه متولیان امر باید حضور جدی تری داشته باشند، گفت: این حادثه نشان می دهد ستاد مدیریت بحران باید به صورت جدی تر به وظایف خود عمل کند. جایگاه ستاد مدیریت در حد معاون وزیر است و سایر دستگاه ها از وی تبعیت نمی کنند در حالی که لازم است جایگاه این ستاد ارتقا یابد و در سطحی باشد که رئیس جمهور در آن حضور داشته باشد تا حوزه های نظامی از آن تبعیت کنند.
رئیس کمیته سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: باید جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران را فرمانده کل قوا تعیین کند، علاوه بر این برای خروج از این استیصال تنها راه اصلاح ساختار مدیریت بحران است که سازمان پدافند غیرعامل نیز می تواند در این ستاد ادغام شود.
حافظی خاطرنشان کرد: منشأ سیل اخیر خارج از شهر تهران بوده و وزارت نیرو و جهاد کشاورزی باید برای نقاط خطرپذیر اطراف تهران فکری کنند که البته مناسب ترین راهکار نیز ایجاد حوزچه های وسیع آرامش در مسیر سیلاب است.
وی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران در خواب عمیقی است و حاصل این خواب وقوع چنین حوادثی خواهد بود، گفت: سیلاب روز جمعه از شرقی ترین نقطه شهر تهران از بلوار هجرت آغاز و تا بیمارستان بعثت ادامه یافته بود و همه گل و لای ناشی از این سیلاب وارد شهر شده بود، هرچند شهرداری تا 48 ساعت بعد از سیلاب نسبت به جمع آوری گل و لای اقدام کرده که فعالیت آنها قابل تقدیر است اما ستاد مدیریت بحران نیز باید احیا شود.
علی اکبر انجمنی شهردار منطقه 15 نیز در حاشیه این بازدید گفت: وقتی باران آمد قسمتی از آب به پاکدشت، قسمتی دیگر به بزرگراه امام رضا و قسمتی دیگر وارد شهر تهران شد. وزارتخانه های مربوطه باید پای کار باشند تا شاهد وقوع حوادثی از این دست نباشیم.
براساس مشاهدات عینی یکی از حریم بان های حاضر در منطقه سیل زده یک عروس و داماد برای گرفتن عکس یادگاری در ارتفاعات این نقطه حاضر شده بودند که متاسفانه با وقوع سیلاب مفقود شدند. این درحالی است که این حریم بان به آنها نسبت به وقوع بارش شدید باران هشدار داده بود.

تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code