رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۱/۱۱/۱۱ ۱۲:۰۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه
نگاهی گذرا به قیمت خرید خانه در مناطق مختلف تهران

داشتن منزل شخصی در منطقه‌ای مناسب و آرام، قطعاً یکی از حیاتی‌ترین نیازهای یک خانواده به‌شمار می‌رود. با توجه به تغییرات متعدد قیمت در بازار مسکن، اطلاع دقیق از قیمت‌ها در مناطق مختلف تهران، می‌تواند کمک شایانی برای شهروندان باشد، بنابراین در این نوشته تلاش می‌کنیم تا حدود قیمت در مناطق مختلف تهران را عنوان کرده و سپس منطقهٔ 22 تهران را به‌عنوان مثال با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم. در پایان نیز پروژه زاگرس که یکی از پروژه‌های پیش‌فروش در این منطقه پایتخت است را معرفی خواهیم کرد. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

قیمت مناطق 22گانهٔ تهران

با توجه به وسعت شهر تهران و وجود تفاوت چشم‌گیر در مناطق مختلف پایتخت، قیمت مسکن در تهران دامنهٔ وسیعی دارد. در شرایطی که قیمت مسکن در بعضی مناطق حتی کمتر از 20 میلیون تومان است، برای خرید هر مترمربع خانه در نقاطی از شمال شهر، مجبور به پرداخت بیش از 100 میلیون تومان خواهید بود.

املاک منطقه 22

اگر بخواهیم میانگین قیمت‌ها در مناطق مختلف را محاسبه کنیم، بالاترین قیمت‌ها در مناطق 1، 2 و 3 تهران یافت می‌شود. هرچند برخی محله‌های دربند در منطقه 1، قیمت بالایی ندارند و از آن طرف، شهرک غرب در منطقهٔ 2، اختلاف شدیدی با میانگین قیمت‌های این منطقه ایجاد کرده‌است. اما در این مناطق سه‌گانه، منطقهٔ 3 تهران یکنواخت‌ترین قیمت‌ها را به خود اختصاص داده‌است.

در طرف مقابل، از منطقهٔ 14 تا 21 قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید. هرچند در این مناطق نیز نقاطی مانند بلوار ابوذر در منطقهٔ 14 تهران یا قسمت‌های مشخصی در محلهٔ شهری که منطقهٔ 20 تهران را تشکیل می‌دهد، قیمت‌هایی بالاتر از میانگین را به خود اختصاص می‌دهند.

منطقهٔ 22 تهران که محله‌های اطراف دریاچهٔ چیتگر را شامل شده و پروژه زاگرس نیز در آن واقع شده‌است، برعکس مناطق 14 تا 21 از محبوبیت بالایی برخوردار است و پروژه‌های مسکونی تجاری این منطقه نیز قیمت‌های متفاوتی دارد. در ادامه با جزئیات قیمت‌ها در این منطقه تهران بیشتر آشنا می‌شویم:

منطقه 22 تهران

منطقه 22 شهرداری تهران در شمال غربی شهر واقع شده‌است و به عبارتی غربی‌ترین نقطهٔ پایتخت است. این منطقه که در همسایگی منطقهٔ 21 شهرداری تهران قرار دارد، از 2 ناحیه، 12 محله و 28 شهرک تشکیل شده‌است و دارای حدود 6200 هکتار مساحت است.

آب‌وهوای مناسب، تأسیس دریاچه چیتگر و نهایتاً ساخت مجتمع تجاری بام لند در نزدیکی دریاچه، این منطقه از پایتخت را در سال‌های گذشته به یکی از محبوب‌ترین نقاط برای انجام پروژه‌های بزرگ عمرانی تبدیل کرده‌است. پروژه زاگرس هم که در این نوشته قصد داریم توضیحات بیشتری در رابطه با آن ارائه دهیم، در منطقهٔ 22 کلید خورده‌است.

مطابق آخرین قیمت‌های روز مسکن در تهران، خانه‌ها به ازای هر متر در این منطقه، بین 20 تا 90 میلیون تومان قیمت دارند. البته آنچه به‌عنوان حدود قیمت می‌توان درنظر گرفت، بین 50 تا 70 میلیون تومان است، اما قیمت‌ها در بعضی محله‌ها تا 24 میلیون پایین می‌آید و در گاهی نقاط نیز تا بالای 80 میلیون تومان می‌رسد.

با توجه به استقبال بالا از منطقهٔ 22 تهران و قیمت‌های بسیار متنوع این منطقه، ادامهٔ متن را به معرفی یکی از پروژه‌های پیش‌فروش اطراف دریاچه چیتگر می‌پردازیم، بنابراین برای شناخت پروژه زاگرس چیتگر و آشنایی بیشتر با جزئیات این برج مسکونی تجاری، ادامهٔ نوشته را بخوانید.

پروژه زاگرس چیتگر

پروژه زاگرس که آن را با عنوان لکسون 2 هم می‌شناسیم، پروژه‌ای ساختمانی در نزدیکی دریاچه چیتگر است که توسط تعاونی ابنیه همت طراحی و اجرا شده‌است. این تعاونی پیش از این پروژه‌های آسمان چیتگر، برج لکسون و برج فرزانگان را ساخته بود و به همین دلیل، برج زاگرس را با عنوان لکسون 2 نیز شناخته می‌شود. این تعاونی سازنده پروژه‌های عمرانی، مراحل ساخت سه پروژهٔ الوند، البرز، زاگرس را در سال‌های 98 و 99 آغاز کرده‌است.

املاک چیتگر

موقعیت مکانی فوق‌العادهٔ پروژه زاگرس چیتگر، دسترسی این برج را به دریاچه، مجتمع‌های تجاری اطراف و همچنین پروژه‌های عمرانی مجاور فراهم می‌کند. درواقع این پروژه در رینگ دوم دریاچه چیتگر قرار دارد و علاوه‌بر امکانات متنوع، اتوبان‌های همت، حکیم، آزادگان شمال و جنوب و همچنین اتوبان شهید همت، در نزدیکی آن قرار دارند.

شایان ذکر است که این پروژه را با نام پروژه زاگرس بام لند نیز می‌شناسند. به‌طورکلی مجموعهٔ تجاری بام لند در نزدیکی دریاچه چیتگر، نقش پررنگی در بر مراکز و ساختمان‌های اطراف خود دارد. این پروژه را نیز به همین دلیل، با پسوند بام لند می‌شناسند.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره پروژه زاگرس بام لند لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

https://sadaf22.com/property/پروژه-تجاری_مسکونی-زاگرس-تعاونی-ابنیه-همت

مزایای پروژه زاگرس

دلایل مختلفی وجود دارد که پروژه زاگرس را به گزینهٔ مناسب و محبوبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده‌است؛ در این مقاله به سه مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت:

  1. امکانات پروژه

زاگرس یک برج مسکونی تجاری است که 21 طبقه دارد. سالن ورزشی بزرگسالان، سالن بازی کودکان، آسانسور مجهز باربر و نفربر، لابی شیک و سالن اجتماعات مناسب، فضای سبز و...، از مهم‌ترین امکانات ویژه پروژه زاگرس چیتگر هستند.

  1. سازنده پروژه

تعاونی معتبر ابنیه همت به‌عنوان سازندهٔ پروژه، یکی از نقاط قوت برج زاگرس محسوب می‌شود. این تعاونی تجربهٔ ساخت پروژه‌های دیگری مانند لکسون، آسمان آبی، فرزانگان و... را در کارنامه دارد.

  1. موقعیت مکانی پروژه

منطقهٔ 22، قطب گردشگری تهران است و قرارگیری پروژه در این منطقه پایتخت، یکی دیگر از مزیت‌های آن به‌حساب می‌آید. البته باید توجه داشت که این پروژه برخلاف اکثر ساختمان‌های درحال ساخت منطقه، در یک موقعیت مکانی مناسب قرار دارد. دسترسی به دریاچه چیتگر، مراکز تفریحی و تجاری مختلف مانند بام لند و ایران مال، شهربازی هزار و یک شهر، پارک جنگلی چیتگر و...، از امتیازهای بسیار مهمی است که پروژه زاگرس بام لند را به فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

کلام پایانی

شهرداری شهر تهران دارای 22 منطقه است که قیمت مسکن در آن‌ها شرایط گوناگونی دارد. مناطق 1 تا 3، بالاترین قیمت را دارند و مناطق 14 تا 21 از ارزش کمتری برخوردار هستند. اما منطقهٔ 22 برخلاف اطراف، از محبوبیت بالایی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است و طبیعتاً خانه‌های آن به ازای هر مترمربع قیمت بالانری هم دارد.

پروژه زاگرس یکی از پروژه‌های پیش‌فروش اطراف دریاچه چیتگر است که با توجه به مجری معتبر و باتجربهٔ خود، موقعیت مکانی مناسب و امکانات ایده‌آل، به گزینهٔ بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در منطقهٔ 22 تهران تبدیل شده‌است. به دلیل نزدیکی به مجموعهٔ تجاری بام لند، این برج را با عنوان پروژه زاگرس بام لند نیز می‌شناسند. چنانچه تمایل به دریافت اطلاعات دیگری دارید یکی از بهترین املاکی ها در منطقه 22 تهران، مسکن صدف است که دارای مشاوران کاربلد و محترم بوده و از حسن شهرت نیز برخوردار است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code