تاریکخانه اشباح در انتخابات: واکاوی یک نمونه از تخلفات انتخاباتی در تالش بزرگ
فستیوالی از دستگیری ها و عزل ها به جرم سو استفاده از امکانات دولتی و موقعیت اداری به نفع یک کاندیدای خاص!
24 اسفند 02

گیل خبر/ تاریکخانه اشباح، اصطلاحی برای فضایی پنهان و آلوده به فساد است که در آن، افراد یا گروه‌هایی برای کسب یا حفظ قدرت، به طور مخفیانه فعالیت می‌کنند. این فضا می‌تواند شامل زد و بندهای سیاسی، سو استفاده و ...

زنگ هشداری که باید شنیده شود؛
آن بیش از ۶۰ درصد گیلانی را دریابید!
19 اسفند 02

گیل خبر/ سرویس سیاسی- دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در حالی به پایان رسید که گیلان نیز همچون سراسر کشور، کم‌مشارکت‌ترین انتخابات پس از انقلاب را تجربه کرد.

در سراسر کشور که ۲۵ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند، ۳۶ میلیون نفر ...

از رای ۲۴ درصدی منتخب صومعه سرا تا رای ۴ درصدی منتخب رشت؛
منتخبان مجلس در گیلان، نماینده چند درصد از مردم هستند؟ +جدول
14 اسفند 02

گیل خبر/ سرویس سیاسی- بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور، در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس، میزان مشارکت مردم گیلان در انتخابات ۴۱.۹۶ درصد بوده است.

بررسی‌ و مقایسه آماری تعداد آرای منتخبان گیلان در مجلس دوازدهم نسبت به واجدین شرایط، نشان ...

میزان مشارکت مردم در انتخابات روز جمعه به تفکیک استان‌ها اعلام شد.گیل خبر/ به گزارش ایسنا، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری 11 اسفند ماه در 290 حوزه انتخابیه در سراسر کشور برگزار شد.

براساس این ...

نتایج اولیه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران به صورت رسمی اعلام شد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، محسن اسلامی پیش از ظهر امروز - ۱۲ اسفند - در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور نتایج ...

در حوزه انتخابیه رشت و خمام آقایان جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی با ۴۵۶۱۴ رأی، مهدی فلاح ۳۴۶۸۲ رأی و محمدرضا احمدی سنگر با ۳۲۲۷۳ رأی راهی مجلس شدند.

گیل خبر/ بنا بر اعلام ستاد انتخابات، در حوزه انتخابیه رشت و خمام ...

در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم طوالش، رضوانشهر و ماسال، یاسر اسلام‌دوست را راهی بهارستان کردند.
گیل خبر/ از مجموع ۱۴۵ هزار و ۷۱۷ رای ماخوذه،‌ یاسر اسلام دوست کاربندی با کسب ۴۴ هزار و ۱۶۱ رای به عنوان نماینده ...

گیل خبر/  در حوزه انتخابیه «رشت و خمام» که به‌صورت تمام الکترونیک برگزار شد «جبارکوچکی‌نژاد» با ۴۵هزار و ۶۱۴ رای، مهدی فلاح با ۳۴هزار و ۶۸۲ رای و «محمدرضا احمدی سنگری» با ۳۲هزار و ۲۷۳ رای حائز اکثریت آرا و ...

گیل خبر/ براساس اعلام ستاد انتخابات گیلان تا ساعت 10:42 صبح امروز، 93 هزار و 67 نفر در شعب اخذ رای حضور پیدا کرده و رای خود را در صندوق انداختند که از این تعداد 61 درصد آقایان و 39 درصد بانوان ...

گیل خبر/ مطابق پیش‌بینی های گیل خبر، تعداد افراد زیادی از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان در روزهای پایانی از ادامه حضور در رقابت ها انصراف دادند.

بر این اساس، 145 داوطلب در 11 حوزه انتخابیه گیلان، انصراف داده ...

گیل خبر/ مهرداد لاهوتی نماینده ادوار و کاندیدای انتخابات لنگرود گفت: ایستگاه دوم پروژه تله کابین ما نزدیک 50 هکتار است. بالای 60-70 درصد کار انجام شد، آلمانی ها آمدند سورتمه ایستگاه دوم را نصب کردند، تله کابین هم از ...

گیل خبر/ علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، در پیامی ویدیویی از کاندیداتوری کاظم دلخوش از حوزه انتخابیه رشت و خمام حمایت کرد.

گیل خبر/ فرزاد دلارام، کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رودسر و املش گفت: استان گیلان از استان های همجوار خود عقب مانده است.

از ظرفیت گردشگری رودسر و املش استفاده نکردیم

به عنوان یک جوان دهه شصتی صاحب تخصص و ...

گیل خبر/ علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، در پیامی ویدیویی از کاندیداتوری مهرداد لاهوتی از حوزه انتخابیه لنگرود حمایت کرد.

واهمه از احتمال ریاست یک گیل مرد در مجلس آینده سبب هجمه به کاندیدای رشت شد؛
لرزه نوبخت بر پیکره پروژه بگیران افراطی
7 اسفند 02

طی دو دوره متوالی ریاست محمد باقر نوبخت بر سازمان برنامه و بودجه کشور اعتباری معادل ١/٥ میلیارد دلار که به ارزش امروز بالغ بر ٨٠ هزار میلیارد تومان بر آورد می گردد برای تکمیل و توسعه بیش از ٥٠ ...

گیل خبر/ تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از میتینگ‌های انتخاباتی در تالش بزرگ، حاکی از حضور چشمگیر و بالای مردم در حمایت از کاندیداهای جدیدالورود و تازه نفس است.

به اعتقاد صاحب نظران، این حضور بالا نشان‌دهنده عزم جزم مردم در ...

گیل خبر/ مهرداد لاهوتی، نماینده ادوار لنگرود و کاندیدای نمایندگی این شهرستان در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: ما در ایام نمایندگی تلاش کردیم تا دانشگاه های متعددی در لنگرود ایجاد کنیم.


لاهوتی ادامه داد: اما بعدها تک‌تک دانشگاه‌های ما ...

در واپسین روزهای انتخابات؛
پیش بینی انصراف بیش از 10 درصد داوطلبان در گیلان
5 اسفند 02

 گیل خبر/ سرویس سیاسی- در هفته پایانی منتهی به دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به سر می‌بریم و خبر انصراف برخی از داوطلبان انتخابات در گیلان از ادامه رقابت‌ها به گوش می‌رسد.

در حالی که 442 نفر در یازده حوزه ...

سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر نوبخت در واکنش به برخی از ادعاهای غیرواقع:
۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار با حمایت مستقیم دکتر نوبخت به حوزه بهداشت و درمان تعلق گرفت
5 اسفند 02

اخیرا فردی که از قضا می بایست بیشتر از عموم جامعه مطلع باشد نسبت به وضعیت پیشرفت و توسعه حوزه سلامت و درمان استان گیلان در سالهایی که دکتر نوبخت مسئولیت ملی ریاست سازمان برنامه و بودجه را برعهده داشت ...

لیست انتخاباتی شانا گیلان تکمیل شد؛
موافقان وضع موجود به صف شدند!
4 اسفند 02

گیل خبر/ سرویس سیاسی- با نزدیک شدن به زمان برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس، از لیست‌های انتخاباتی طیف های سیاسی مختلف رونمایی می‌شود، در این میان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب (شانا) در گیلان مشخص شد.

نگاهی به لیست انتخاباتی شانا ...

گیل خبر/ سرویس سیاسی-آخرین ارزیابی‌ها و گزارشات میدانی از لاهیجان و سیاهکل حاکی از رقابت تنگاتنگ و نزدیک سه داوطلب انتخابات در این حوزه انتخابیه حکایت دارد.

رسول فرخی نماینده فعلی لاهیجان، ذبیح‌الله نیکفر نماینده دهمین دوره مجلس در لاهیجان و ...

گیل خبر/ مهندس فرزاد دلارام، شهردار اسبق کلاچای، کاندیدای انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رودسر و املش با کد انتخاباتی 154 است.

بنده اعتقاد دارم فردی می‌تواند در مجلس موفق باشد که دارای تخصص، تجربه کاری و ...

گیل خبر/ جواد شفیعی ثابت دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گفت: دوم اسفند ماه ۱۱ فرماندار مرکز حوزه انتخابیه گیلان آگهی اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را منتشر می نمایند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گفت: با تائید نهایی شورای محترم ...

رقابت ۱۳۱ داوطلب برای کسب ۳ کرسی مجلس؛
آگهی اسامی نامزدهای نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه رشت و خمام
2 اسفند 02

در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن بدینوسیله اسامی و مشخصات نامزدهای انتخاباتی حوزه انتخابیه رشت و خمام اعلام شد.

گیل خبر/ آگهی اسامی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه ...

آخرین تاییدصلاحیت‌ها در گیلان اعلام شد؛ ۴ نفر تایید شدندگیل خبر/ با تصمیم شورای نگهبان، در آخرین فهرست تاییدصلاحیت شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۴ نفر به لیست نهایی اضافه شدند.

براین اساس سید امیر حسین علوی در رشت و خمام، ...

گیل خبر/ در حالی که تنها 4 روز تا آغاز تبلیغات کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده است، تحرکات کاندیدا برای نشستن بر صندلی سبز بهارستان به اوج خود رسیده است.

رقابت کاندیداهای مختلف با گرایش های متنوع در ...

گیل خبر/ اگر یک نماینده‌ی مجلس، در عمل، خود را نه تنها نماینده موکلین حوزه‌ی انتخابیه‌ی خویش، که نماینده‌ی ملّت و کشور بداند، دفاع از حقوق ملّت و کشور را در هنگامه‌ی تعارض و تضارب ثروت و قدرت طبقات و ...

براساس آخرین ارزیابی ها؛
مهرداد لاهوتی؛ پیشتاز انتخابات لنگرود
26 بهمن 02

گیل خبر/ سرویس سیاسی- در فاصله دو هفته مانده تا دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گزارشات و ارزیابی‌های میدانی در شهرستان لنگرود نشان می‌دهد که مهرداد لاهوتی، نماینده دوره‌های هشتم، نهم و دهم لنگرود تا اینجای کار گوی رقابت ...

با ۹ دوره کاندیداتوری متوالی؛
حسن خسته بند؛ مرد سیری ناپذیر انتخابات بندرانزلی!
24 بهمن 02

گیل خبر/ سرویس سیاسی- با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس، به بررسی و تحلیل وضعیت برخی رفتارهای خاص کاندیداهای همیشگی مجلس در گیلان می‌پردازیم که معلوم نیست چه چیزی قرار است آنان را از کاندیداتوری مجدد و نوع ...

گیل خبر/ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده دوره‌های نهم و دهم مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پی ردصلاحیت قطعی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان، بیانیه ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسمه ...

گیل خبر/ سرویس سیاسی- در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با اسماعیل محمدی خواه، دبیر حزب کارگزاران سازندگی گیلان گفتگویی داشته ایم.

محمدی خواه در این گفتگو به تشریح برنامه های حزب کارگزاران گیلان در انتخابات پیش‌رو و رد ...

گیل خبر/ سیدکاظم دلخوش، نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و اصول قانون اساسی مبنی بر لزوم حضور و مشارکت مردم در تعیین سرنوشتشان گفت: در حالی که حاکمیت درصدد ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت ...

با ردصلاحیت امیرحسین علوی و تایید احمد دنیامالی؛
لیست نهایی داوطلبان تاییدصلاحیت شده در گیلان مشخص شد +اسامی کامل
20 بهمن 02

گیل خبر/ سرویس سیاسی- آخرین لیست تاییدصلاحیت شدگان در استان گیلان از سوی شورای نگهبان مشخص شد و با تاییدصلاحیت 4 نفر دیگر، مجموع داوطلبان یازده حوزه انتخابیه گیلان به 445 نفر رسید.

با تاییدصلاحیت احمد دنیامالی، نماینده مردم بندرانزلی، هر 13 ...

دبیر ستاد انتخابات گیلان خبر داد؛
۵ نفر دیگر به تاییدصلاحیت شدگان مجلس در گیلان اضافه شدند
15 بهمن 02

گیل خبر/ جوادشفیعی ثابت دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: شورای محترم نگهبان در مهلت قانونی بررسی اعتراض داوطلبان تا کنون ۴ لیست تائید صلاحیت شدگان را ابلاغ و اعلام کرده است که در لیست دور چهارم به تعداد ۵ نفر ...

گیل خبر/ نشست خبری دکتر محمدباقر نوبخت، معاون سابق رئیس جمهور و نماینده چهار دوره مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز با خبرنگاران و اصحاب رسانه در رشت برگزار شد.

وضع موجود امروز وضع مطلوبی نیست و نارضایتی در ...

محمد شیخان
اولویت های مجلس دوازدهم
10 بهمن 02

گیل خبر/ یادداشتی به قلم محمد شیخان

در فضایی که وجود مشکلاتِ اقتصادی در کشور محسوس است، از مجلس دوازدهم انتظار می رود معطوف به مردمی‌ سازی اقتصاد و مبارزه با تبعیض و فساد حرکت کند و با اتخاذ راه حل های ...

گیل خبر/ لیست جدید تاییدصلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در گیلان اعلام شد.

از میان 24 تاییدشده جدید، امیرحسین علوی در رشت و محمدرضا علیرضانژاد گوهردانی از آستانه اشرفیه از جمله افراد شاخص در این فهرست هستند.

خبری از نمایندگان ادوار در این ...

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه گفت: نمی‌توان از قدرت ملی مجلس برای تصمیم‌گیری به نفع خواسته مردم استفاده نکرد؛ بنابراین انتخابات را بسیار جدی دنبال می‌کنیم.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز - دوشنبه نهم بهمن ...

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان:
در 10 حوزه انتخابیه گیلان 26نفر به تائید صلاحیت شدگان مجلس اضافه شد+اسامی
5 بهمن 02

گیل خبر/ با اعلام جدید اسامی تائید صلاحیت شدگان از سوی شورای محترم نگهبان به ستاد انتخابات 26 نفر دیگر به تائید صلاحیت شدگان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه گیلان افزوده شد.

جواد شفیعی ثابت گفت: در ...

گیل خبر/ سرویس سیاسی- تا ساعاتی دیگر، اسامی داوطلبان تاییدصلاحیت شده مجلس خبرگان رهبری و نفرات جدیدی که در انتخابات مجلس‌شورای اسلامی تاییدصلاحیت شده‌اند، اعلام خواهد شد.

شنیده‌های گیل خبر حاکی از آن است که ۵ نفر از ۱۷ داوطلب ثبت ...