معاون سیاسی وزیر امور خارجه اعلام کرد که مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی هشتم آذر ماه (۲۹ نوامبر) در وین برگزار می‌شود.

گیل خبر/ به گزارش فارس، «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) در توئیتی اعلام کرد که مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی هشتم آذر ماه (۲۹ نوامبر) در وین برگزار می‌شود.

وی نوشت: در تماس تلفنی با آقای انریکه مورا آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی در روز هشتم آذر ماه در وین مورد موافقت قرار گرفت.

 در پی رایزنی‌ اخیر علی باقری معاون وزیر امور خارجه با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در بروکسل توافق شد که مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ پیش از پایان ماه نوامبر از سر گرفته شود. باقری بعد از این مذاکرات در توئیتی اعلام کرد که در هفته جاری تاریخ دقیق مذاکرات اعلام خواهد شد.

باقری پس از بروکسل به مسکو سفر و با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد. معاون وزیر خارجه روز دوشنبه دهم آبان ماه نیز با «ما ژائو» همتای چینی تلفنی گفت‌وگو کرد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه دهم آبان ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرده بود: گفت‌وگوهای ما در وین قبل از نوامبر نهایی می‌شود و این‌که در بروکسل تاریخ قطعی و نهایی نشد، چون ایران می‌خواست با همه طرف‌ها رایزنی کند و تاریخ ان‌شاءالله در این هفته نهایی می‌شود